Sosyal Medya:

Haberler

FIBA U19 Basketbol Dünya Kupası’nda İzlenmesi Gereken Maçlar

29 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında Girit’te düzenlenecek olan FIBA U19 Dünya Basketbol Dünya Kupası’nda heyecan başlıyor.

Grup aşamasında dikkat çeken, turnuvanın gidişatını etkileyebilecek ve mutlaka izlenmesi gereken bazı grup eşleşmeleri öne çıkıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Keyifle okumanız dileğiyle!

Avustralya – Kanada: Spordaki iki dev ve bu açılış günü maçı B Grubu’nda birinciliğe karar verebilir. İki ülke 2007’den bu yana sadece üç kez oynadı; Kanada, 2015’te de grup aşamasındaki son eşleşmeyi kazandı.

Yunanistan – Filipinler: Ev sahibinin taraftarları bolca olacak, ancak Filipinler de 40 yıl içinde ilk U19 Dünya Kupası maçı oynaması sebebiyle kesin destek alacak.

Fransa – Sırbistan: Bu Grup D’deki son maç ve Sırbistan tarafından kazanılan FIBA U18 Avrupa Şampiyonası 2018 Yarı Finalleri’nin tekrar maçı. Maç gruptaki ilk sırayı belirleyebilir.

Amerika Birleşik Devletleri – Yeni Zelanda: Amerika Birleşik Devletleri uluslararası basketbolda tecrübesiz olan çok sayıda oyuncuya sahipken, Yeni Zelanda Okyanusya’da Avustralya ile karşı karşıya geldi ve daha sonra FIBA U18 Asya Şampiyonası 2018’de İran ve Çin’i mağlup etti. ABD’de kolej basketbolu oynamış veya oynayacak – geçen sezon Hırvatistan’da profesyonel olarak oynayan Maxwell Darling’den bahsetmiyorum- altı oyuncuya sahipler. Amerikalıları elemek için bir zaman varsa, o zaman açılış maçında olabilir.

Mali – Letonya: Mali, en büyük yıldızından yoksun (Arturs Zagars) ve aynı zamanda sadece bir sembolik pivota sahip olan Letonya takımına karşı mükemmel bir fizik avantajına sahip. Mali için galibiyet onlara çok güven verebilir.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler