Connect with us

Antalya’da Hakemler Yeni Sezona Hazır

[InPostAds ad=”1″]

2016-2017 sezonu Antalya Basketbol Yerel Liginde görev yapacak hakemler için Fiziksel Yeterlilik Testi ve Yazılı Sınavı, Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

[InPostAds ad=”2″]Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu 2016-2017 sezonu Antalya Basketbol Yerel Liginde görev yapacak hakemler için Fiziksel Yeterlilik Testi ve Yazılı Sınavı, Atatürk Kapalı Spor Salonunda Antalya Basketbol İl Temsilciliğine bağlı tüm hakemlerin katılımı ile gerçekleşti.

Hakemler 1.bölümde 2016-2017 Sezonunda Basketbol oyun kuralları ile ilgili sınava tabi tutuldu. Sınav sonrasında ise 2.Bölümde hakemler spor kıyafetlerini giyerek Eğitim Sorumlusu Fatih Uslu gözetiminde gerçekleşen Fiziksel Yeterlilik Testi diğer adıyla Koşu Testine alındı. Koşu testi başarıyla gerçekleştirdikten sonra hakemlerle toplu resim çekimine geçildi.

Hakemler ile fotoğraf çektiren Antalya Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak şöyle konuştu. “ Hakemlerimizle hem geçtiğimiz sezonun değerlendirmesini hem de gelecek sezonla ilgili düşüncelerimi paylaştım. Antalya Basketbol İl Temsilciliği ve Hakemler olarak, 2016-2017 Sezonuna hem teknik kondisyon olarak, hem de Eğitim olarak Basketbol Yerel Ligine hazırız. Şu ana kadar her şey iyi gidiyor. Antalya’da yer alan Basketbol Yerel Ligimizdeki müsabakaları en iyi şekilde yönetmeye çalışacağız. Türk Basketbol hakemliği son dönemde büyük ivme kazandı. Dünya Basketbol hakemliğinde söz sahibi olarak adından hep bahsettirecektir. Bu sezon bir çok maçta görev alacaklar. Hepsine güvenimiz tam. Hedefimiz hakem sayımızı artırmaktır. Yeni açılacak kursumuz ile Basketbol Hakem camiamıza yeni hakemler kazandıracağız. Amacımız Türkiye Basketbol Federasyonu liglerine daha fazla klasman hakemi yetiştirmek ve üst liglerde yer almaktır. Şu anda Antalya basketbol İl Temsilciliğimize bağlı 1 FIBA ve A klasman, 2 B Klasman, 2 C Klasman, 18 İl hakemi, 9 Aday Hakem, 27 Masa Görevlisi görev yapmaktadır. Hedefimiz hakem sayımızı artırmaktır.” Dedi.

“Kaliteli Bir Sezon Bizi Bekliyor”

İyi ve çekişmeli bir sezonun bizleri beklediğini söyleyen Yasak “Bu noktada hakemlerimizin performansları da önem kazanıyor. Hakem arkadaşlarımız mutlaka hata yapacaklar, bu işin doğasında var. Bizim hedefimiz ise hataları en aza indirmek olacak. Hakemlerimizin hepsi çok yetenekli, eğitimli ve yetişmiş isimler. Aramıza yeni katılan isimlerin de başarılı performans sergileyeceklerine inancımız tam. Tüm takımlarımıza ve hakemlerimize başarılı bir sezon diliyorum. Ayrıca ilimizde Türkiye Basketbol Federasyonu Liglerine katılım gösteren tüm kulüplerimizi tebrik ediyor başarılar diliyıorum. Hakemlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yeni sezonda bütün herkese başarılar diliyorum. Hakem şansınız yanınızda olsun.” diye konuştu.

Yasak sözlerine Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin HACICAFEROĞLU’na basketbol branşına gösterdiği yakınlık ve destekten dolayı teşekkürlerini sunduğunu belirterek devam etti. İl Temsilcisi Soner Yasak ayrıca Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ve Büyükşehir Belediye başkanı Menderes TÜREL’e de basketbol sporuna verdikleri destekten ötürü teşekkürü bir borç bildiğini sözlerine ekledi.

[InPostAds ad=”3″]

Daha Fazla Haber