Sosyal Medya:

Haberler

U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Zafer Galatasaray’ın

Samsun’da düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakasında Galatasaray ile Emlak Konut karşı karşıya geldi.

2 Haziran 2019 Pazar günü Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 72-35 kazanan Galatasaray, U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu oldu.

Maça oldukça iyi başlayan Galatasaray ilk beş dakikada 9-3’lük seri yakaladı. Hücum ritmini yakalamakta güçlük çeken Emlak Konut farkın açılmasına engel olamadı ve ilk çeyreği 15-4 geride tamamladı. İkinci çeyrekte hücumda toparlan ve skorda birçok oyuncusundan katkı almayı başaran Emlak Konut buna karşın savunmada istediği seviyeye çıkamadı ve soyunma odasına 30-21 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun kontrolünü tamamen eline alan ve yüksek yüzdeyle hücum eden Galatasaray son bölüme giderken skoru 53-31’e getirdi. Dördüncü periyotta savunma konsantrasyonundan taviz vermeyen ve rakibinin direncini kırmayı başaran sarı kırmızılı ekip farkı açtı ve sahadan 72-35 galip ayrıldı.

Galatasaray’da Arifecan Vardar 17 sayı 14 ribaund 7 asist, Simge Tokmak 12 sayı 12 ribaund 3 asist, Beyza Muriç 10 sayı 6 ribaund 1 asist ile oynadı.

Emlak Konut’ta Feray Laiç 7 sayı 8 ribaund 1 asist, Ceren Akpınar 6 sayı 2 asist, Nimet Çalışkan 6 sayı kaydetti.

İSTATİSTİKLER

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler