Sosyal Medya:

Haberler

Muhteşem Mayıs Ayı Geldi, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Mersin’de Başlıyor!

Yazar: Ömür ÖZCAN | Altyapı basketbolunun en önemli ayındayız artık. Her sene Mayıs ayları altyapı basketbolu adına çok önemlidir. Türkiye Şampiyonaları bu ayda düzenlenir ve genç oyunculardaki o muhteşem altyapı ruhu tekrar depreşir. Yine böyle bir döneme girdik ve bugün itibariyle Yıldızlar Türkiye Şampiyonası başlıyor.

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na bu yıl Mersin ev sahipliği yapıyor. Mersin de tam anlamıyla bir basketbol şehri. Belki Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ya da TBL’de bir temsilcileri yok ama inanın ki öyle. Şehrin güzel havası basketbol için çok elverişli. Ben de bir kez Mersin’e gitmiştim. Geçtiğimiz yıl Edip Buran Spor Salonu’nda oynanan Mersin BŞB-TOFAŞ Gelişim mücadelesini yerinden takip etme fırsatı bulmuştum. Belki Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan salonlar, Edip Buran Spor Salonu kadar deniz kenarına çok yakın değil fakat maçların hemen ardından Mersin Marina’da vakit geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten Mersinli okurlarımız, dostlarımız orada ne yapacaklarını gayet iyi biliyorlar. Benim naçizane tavsiyem şehir dışından turnuvayı izlemeye gidecek olan sevgili basketbol severlere. 🙂

Her neyse, İstanbul’u bu organizasyonda temsil edecek takımlara geçelim. Öncelikle Darüşşafaka demek istiyorum. Tibet Deniz Görener gibi çok önemli bir yeteneği bünyesinde barındıran Darüşşafaka, bu turnuvanın önemli takımlarından biri olabilir. Tibet, harika fiziğinin yanı sıra forvetten oynadığı pick and roll ve birebir oyunlarıyla Mersin’de çok dikkat çekecektir. Bana göre de Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın en önemli potansiyeli. Keza Ufuk Sarıca’nın oğlu olan Efe Sarıca da bu takımda. Onun da vereceği maksimum katkılar önemli. Ayrıca sezon başında çok kötü bir sakatlık yaşayan Lemi Şengül’e de dikkat edin derim. Sakatlığından sonra nasıl bir form grafiği yakaladı bilmiyorum ama Darüşşafaka’nın en önemli oyuncularından biri olduğu kesin.

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler