Sosyal Medya:

Haberler

23. Turgut Atakol Turnuvası Geride Kaldı

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 23. Turgut Atakol Turnuvası’nda 5. gün oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.

Sırbistan’ın şampiyonluğa ulaştığı organizasyonda Ümit Erkek Milli Takımımız ise 2. oldu. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan 5. gün mücadelesinde Ümit Erkek Milli Takımımız, Karadağ’ı 80-70’lik skorla mağlup etti.

Karadağ karşısında mücadelenin ilk yarısını 39-35 geride tamamlayan Ay-yıldızlılarımızda Alp Karahan 23 sayı- 1 ribaunt- 2 asist, Berke Atar 16 sayı- 5 ribaunt, Onuralp Bitim 14 sayı- 2 ribaunt ve Şehmus Hazer de 13 sayı- 6 ribaunt- 5 asistle oynadı.

Organizasyonun 5. gününde ayrıca, Fransa ve İtalya rakiplerini mağlup etti.

Son gün oynanan karşılaşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde; 23. Turgut Atakol Turnuvası’nı 2. sırada tamamlayan Ümit Erkek Milli Takımımıza ikincilik madalyaları ve kupasını, TBF 1. Başkan Vekili Özden Pelister ve TBF 2. Başkan Vekili Methi Bengisu takdim etti.

Turnuvayı 3. sırada tamamlayan İtalya’ya madalyalarını ve kupasını; TBF Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Argüden ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Turgut Atakol’un kızı, Sema Kasapoğlu sundu.

23. Turgut Atakol Turnuvası’nda sıralama ve alınan sonuçlar şu şekilde:

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler