Sosyal Medya:

Haberler

U16 Kızlarda İtalya Dünya Kupası için Oynayacak

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ev sahipliğinde düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda İtalya ile Letonya karşılaştı.

29 Ağustos 2019 Perşembe Günü oynanan karşılaşmayı 58-48’lik skorla kazanan İtalya beşincilik maçı oynama hakkı elde etti.

Mücadelenin ilk periyodunda Letonya hızlı başladı ve ilk iki dakikayı 4-0 öne geçti. Daha sonra hücumda toparlanan İtalya 9-0’lık hızlı bir seri yakalayarak skoru 9-4’e taşıdı. Bu seriden sonra rakibine fırsat vermeyen İtalya, dış şut grafiğini de yukarı çekerek, ilk periyodu 17-10 üstün tamamladı.

İkinci periyotta ise kıran kırana bir mücadele vardı. Top kayıplarının ön planda olduğu ilk 3 dakikada İtalya, skorda 19-13 üstün olan taraftı. Art arda çaldığı topları hızlı hücumlarla sayıya çevirmeyi başaran İtalyanlar 26-15 ile farkı çift hanelere taşıdı. Bitime üç dakika skor olarak tabelayı değiştirecek katkı olmazken, İtalya devreye 28-20 önde girdi.

İKİNCİ YARI LETONYA FARKI

Karşılaşmanın ikinci yarısının ilk 5 dakikası geride kalırken skorda 33-25’lik İtalya üstünlüğü göze çarpıyordu. Bu skordan sonra geri dönüş için çabalayan ve doğru oyuncu değişiklikleri yapan Letonya son 3 dakika kala 35-35 ile skoru eşitledi. Periyodun bitmesine yakın kazandığı serbest atışları da iyi değerlendiren Letonya, mücadelenin son 10 dakikasına  41-37 önde girdi.

Maçın ikinci yarısına fırtına gibi başlayan Letonya, öne geçmenin avantajını iyi kullandı ve son periyodun başında  45-42’lik skor ile önde olan taraf oldu. İtalya aldığı hücum ribaundları ile bulduğu ikinci şansları iyi değerlendirdi ve bitime 5 dakika kala 45-45 ile eşitliği yakaladı. Alınan moladan sonra kullanmış olduğu iki serbest atışın birinden yararlanan Letonya öne geçse de, İtalya bulduğu üç sayılık isabet ile 48-46 öne geçti. Öne geçtikten sonra kontrolü iyice ele alan İtalya, 6-0’lık seri ile skoru 52-46 yaptı. Bu bölümde Letonya art arda hücum ribaundlarıyla pozisyon buldu ancak bulduğu pozisyonların hiç birini sayıya çeviremedi. Son 1 dakika da istediği sayıları bulamayan Letonya karşısında farkı açan İtalya mücadeleyi  58-48’lik skor ile kazandı.

İSTATİSTİKLER

Diğer Haberler > Haberler