Sosyal Medya:

Haberler

U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Belçika Beşincilik için Oynayacak

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ev sahipliğinde düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Belçika ile Çek Cumhuriyeti karşılaştı.

29 Ağustos 2019 Perşembe günü oynanan maçta Belçika rakibi 69-57’lik skorla geçerek beşincilik maçı oynama hakkı kazandı.

Mücadelenin ilk periyodu iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı. İlk 4 dakikada atılan toplam 11 sayıda, Çek Cumhuriyeti’nin 7-4’lük üstünlüğü vardı. Kalan bölümde iki ekipte hızlı hücum tercihi yerine sete set hücumları tercih etmek isteyince, karşılıklı atılan sayılarla ilk periyot 21-18 Belçika üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyotta, ilk 10 dakikada oynayan beş oyuncusunu değiştiren Çek Cumhuriyeti, 3 dakikada yaptığı savunma ile 30-23 öne geçmeyi başardı. Alınan moladan sonra iki ekibinde savunmadaki direnci düşünce, hücumdaki performansları ön plana çıktı. Üstünlüğün sürekli değiştiği ikinci periyodun son 20 saniyesinde bulduğu 4 sayıyla Belçika, devreye 37-33 önde girdi.

İKİNCİ YARIDA KONTROL BELÇİKA’DA

İkinci yarıya ilk beş oyuncusundan ikisini değiştirerek başlayan Belçika, 5-0’lık seri ile bitime 7 dakika kala 42-33 öne geçti. Uzun bir süre sayı bulamayan Çek Cumhuriyeti, dış şutlardaki başarısız atışlarından sonra toparlanmaya çalışsa da Belçika’nın art arda attığı sayıları engelleyemedi ve  son 10 dakikaya 56-40’lık skorla geride girdi.

Maçın son periyodunda skor bir ara 58-43’de tıkansa da yakalamış olduğu farkı iyi değerlendiren ve rakibine geri dönüş fırsatı vermeyen Belçika  son 2 dakikaya 65-47 önde girdi.Kalan dakikalarda Çek Cumhuriyeti’nin üst üste bulduğu 10 sayı farkı kapatmaya yetmeyince Belçika maçı 69-57 kazandı.

Belçika’da Nastja Claessens 15 sayı ve 10 ribaund ile double-double, Emma Ndiribe 15 sayı ve 4 ribaund ile oynadı.

Çek Cumhuriyet’inde ise Lucie Svatanova 12 sayı, Nikola Safrankova 11 sayı ve Laura Miksikova 4 sayı ve 11 ribaund ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

Diğer Haberler > Haberler