Sosyal Medya:

Haberler

Litvanya, U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final’e Yükseldi

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ev sahipliğinde düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Litvanya ile Çek Cumhuriyeti karşılaştı.

27 Ağustos Salı günü oynanan zorlu çeyrek final müsabakasından 72-69 ile galip ayrılan Litvanya, yarı finale yükselen taraf oldu.

Müsabakaya başlandığında iki takımda hücumda risk almaktan kaçınırken ilk bölüm, tarafların sete set oyunuyla devam etti ve Litvanya çeyreği 24-18 önde tamamladı. İkinci çeyrekte ise Çekya’nın oyuna hızlı başlamasına karşın Litvanya, takım olarak oyunda geriye düşmedi ve devrenin son bölümlerinde elde ettiği sayılarla soyunma odasına 43-34’lük skorla avantajlı girdi.

GALİBİYET KRİTİK ANLARDA GELDİ

İkinci yarıya geçildiğinde ise Baltık ekibi, sahaya baskılı bir savunma ile dönerken rakibinin bu bölümde skora dahil olmasına müsaade göstermedi. Üstünlüğünü koruyan Litvanya son çeyreğe 57-50 önder girdi. Son ana kadar mücadelenin hız kesmediği müsabakada Litvanya, sahadan 72-69’luk skorla galip ayrılarak turnuvada yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

Litvanya’da Audrone Zdaneviciute 26 sayı 7 ribaund 3 asist ile ön plana çıkarken,  Urte Cizauskaite 17 sayı 17 ribaund 2 blok ve Juste Jocyte 20 sayı 10 ribaund 3 asist kaydetti.

Çek Cumhuriyeti’nde ise Valentyna Kadlecova 18 sayı 6 ribaund 3 asist ve Nikola Zdenkova 12 sayı 2 ribaund ile mağlubiyete engel olamadılar.

İstatistikler

Diğer Haberler > Haberler