Sosyal Medya:

Haberler

Litvanya, U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Finale Yükseldi

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’ün ev sahipliğinde düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda, Fransa ile Litvanya karşılaştı.

29 Ağustos Perşembe günü oynanan yarı final müsabakasını 54-51 ile galip tamamlayan Litvanya turnuvada finale yükseldi.

Müsabakaya takımlar yoğun bir baskı ile başlarken ilk çeyrek, tarafların karşılıklı bulduğu sayılarla geçti ve Fransa ilk bölümü 14-11 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte ise oyunun temposu gittikçe yavaşlarken takımların hücumda, dış atışlarda zorlandığı görüldü. İlerleyen dakikalarda Baltık ülkesi, devrenin kritik anlarında bulduğu sayılarla soyunma odasına 27-23 önde girdi.

LİTVANYA KRİTİK ANLARDA KAZANDI

İkinci yarıya geçildiğinde ise sahaya iki takımda etkisiz dönerken bu bölümde Litvanya, hücumda kötü bir performans sergilemesine karşın savunmada ayakta kalarak son bölüme 36-35 önde girdi. İki takım içinde mücadele düzeyi yüksek olan müsabakada Baltık ülkesi, maçın son anlarında yakaladığı dış atışlarla sahadan 54-51 galip ayrıldı ve turnuvada  finale çıkan ilk takım oldu.

Fransa’da Sara Roumy 18 sayı 3 ribaund 3 asist, Ines Debroise 6 sayı 2 ribaund 4 top çalma ve Maia Hirsch 6 sayı 7 ribaund 1 asist ile oynadı.

Litvanya’da ise Juste Jocyte 20 sayı 15 ribaund 2 asist, Audrone Zdaneviciute 12 sayı 9 ribaund 1 asist ve Urte Cizauskaite 10 sayı 13 ribaund 1 asist ile galibiyeti getiren oyuncular oldular.

İstatistikler

Yayın

 

Diğer Haberler > Haberler