Sosyal Medya:

Haberler

#FIBAU19 | ABD’yi Geçen Kanada Finale Yükseldi

[InPostAds ad=”1″]

Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilmekte olan FIBA U19 Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası’nda finale yükselen takımlar belli oldu.

[InPostAds ad=”2″]Geleceğin yıldızlarının sahne aldığı FIBA U19 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda yarı final heyecanı geride kaldı. 8 Temmuz Cumartesi günü oynanan karşılaşmaların ardından İtalya ve Kanada finale yükselen takımlar oldu.

Yarı finalin ilk karşılaşmasında İspanya ile İtalya karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen müsabaka sonucunda İtalya rakibini 66-63 mağlup ederek finale yükseldi.

İtalya’da 15 sayı 4 ribaund 5 asist ile oynayan Lorenzo Bucarelli ve 14 sayı 3 ribaund 3 asist ile oynayan Davide Denegri galibiyeti getiren isimler oldu.

İspanya’da 15 sayı ile oynayan Aleix Font ve 12 sayı 12 ribaund ile oynayan Eric Vila yenilgiye engel olamadı.

ROWAN BARRETT, KANADA’YI FİNALE TAŞIDI

Diğer yarı final mücadelesinde ile Kanada ile ABD karşılaştı. Turnuvanın favorisi karşısında 2. çeyrekten itibaren kontrolü ele alan

Kanada müsabakayı 99-87 kazanarak finale yükseldi. Kanada’da Rowan Barrett JR. 38 sayı 13 ribaund 5 asist ile maçın yıldızı olurken, 14 sayı 6 ribaund 4 asist ile oynayan Abu Kigab ve 12 sayı 5 ribaund ile oynayan Grant Shephard ona eşlik etti.

ABD’de 17 sayı 11 ribaund ile oynayan PJ Washington, 13 sayı 17 ribaund ile oynayan Austin Wiley ve 12 sayı ile oynayan Carsen Edwards yenilgiye engel olamadı.

[InPostAds ad=”3″]

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler