Connect with us

Serkan Ömer Gürsoy: Önceliğimiz Çocukların Derslerinden Geri Kalmamaları

ÖZEL RÖPORTAJ | İstanbul basketbol altyapısında mücadele eden Üsküdar Karşıyaka’nın kurucusu Serkan Ömer Gürsoy sorularımızı yanıtladı.

Sürece dair olarak değerlendirmelerde bulunan Gürsoy önceliklerinin çocukların eğitim hayatlarında sorun yaşamaması olduğunu söyledi.

– Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Merhaba ben Serkan Ömer Gürsoy , Bahçeşehir Üniversitesinde Spor Yönetimi yüksek lisansı yapıyorum. Sekiz senedir çeşitli kademelerde antrenör olarak görev almaktayım. Sekizinci senemde kendi organizasyonumuz olan Üsküdar Karşıyaka’yı kurdum. Üsküdar Karşıyaka’da bir profesyonel yönetici ve üç antrenör arkadaşımla birlikte beş kişilik bir ekip olarak çalışıyoruz. Bunun dışında TÜBAD’ da Şükrü Yaravlı ile birlikte çeşitli organizasyonlar için tasarım ekibinde görev yapmaktayım.

– Bu zorlu süreç sizin ve organizasyonunuz için nasıl geçti?

Aslında hiçbir organizasyon ilk senesinde böyle bir kriz ile karşılaşmak istemez. Bu süreç bizi ekonomik yönden oldukça zorladı. Bu tarz zorlu süreçlerde organizasyonunuzun kuvvetli yanlarını bilmeniz gerekiyor. Bizim iş disiplini ve bağlılığı yüksek çalışma arkadaşlarımız olması en kuvvetli yönümüz. Bütün çalışma arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum.

“EKONOMİK OLARAK SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

– Bu süreçte ne gibi tedbirler aldınız? Ayrıca süreç normalleşmeye başladığında uygulamaya koymayı planladığınız tedbirler var mı?

İlk tedbirimizi salonlarımızın , ortak alanlarımızın , ofisimizin dezenfekte çalışmalarını yaparak aldık. Süreci okuldaki çalışan arkadaşımız ile iletişimde kalarak evden yönetiyoruz. Bu süreçte kimseyi mağdur etmemek için mevcut olan ekonomik sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun için sezon başında yaptığımız bütçe planlaması bizim için çok yol gösterici oldu. Biz bu pandemi sürecinden öncede salonumuzun ve malzemelerimizin temizliğine oldukça önem veriyorduk. Günlük olarak salonumuz, gün aşırı olarak ortak alanlarımız, ofisimiz ve haftalık olarak da malzemelerimiz temizleniyordu. Buna ek olarak yeni iki tane tuvaleti aktif ettik. Dışarıdan gelen velilerimiz ve sporcularımızı mutlaka salonu ve ortak alanları kullanmadan önce yönlendirmeye devam edeceğiz.

“ÖNCELİĞİMİZ SPORCULARIN DERSLERİ”

– Bu verilen arada sporcularınıza ne gibi önerilerde bulunuyorsunuz? Onları nasıl yönlendiriyorsunuz?

Sporcularımızla iletişime devam ediyoruz. İlk önceliğimizin dersler olduğunu anlatıyoruz. Basit ısınma hareketlerini ve ip atlamalarını tavsiye ediyorum. Online platformlardan 15-20 kişilik bir gruba antrenman yaptırmanın sakatlık riskini ortaya çıkaracağını düşünüyorum.

– Sizce altyapı basketbolu özellikle spor okulu sektörü bu dönemde ne kadar etkilendi? Bu durum uzun vadede nasıl yansıyacaktır?

Her sektör gibi spor okulları da etkilendi. Yani bunu söylemek zor, zamanla göreceğiz.

– Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak Avrupa’da ve Türkiye’de birçok üst seviye organizasyonun oynanmadan karar verildiği ya da oynanacağı kesinleşmediği şu durumda altyapılarda ne olacağı oldukça belirsiz. Bizim altyapılarda görev alan kişiler olarak son senesini oynayan genç takımdaki arkadaşlarımıza yarım sezon borçlu olduğumuzu düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Daha Fazla Haber