Sosyal Medya:

Haberler

İlke Sürücü: Akademik Başarının Yanında Sportif Başarıyı Hedefliyoruz

ÖZEL RÖPORTAJ | Best Basketbol’un kurucusu ve başantrenörü olan İlke Sürücü yaklaşan sezon öncesinde sitemizin sorularını yanıtladı.

Kısa bir süre önce çalışmalarına başlayan Best Basketbol Kulübü yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Kulübün kurucusu İlke Sürücü yeni sezon öncesi çalışmaları ve hedefleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

***

Öncelikle sizi tanımayanlar ya da daha iyi tanımak isteyenler için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Ben İlke Sürücü. Basketbola Eczacıbaşı altyapısında başladım. Daha sonra Ortaköy’de oynadım ve Ortaköy’de A Takıma çıktım. Onun ardından Transtürk, Pamukspor, Erdemir buralarda toplamda 14-15 senelik profesyonel basketbol hayatım var. En son basketbolu bıraktıktan sonra askerde Jandarmagücü takımında oynadım. Ordu Milli Takımı ile Dünya Şampiyonası’nda oynayarak basketbol kariyerimi bitirdim. Ondan sonra İstanbul’da çeşitli kulüplerde amatör olarak spor kulüplerinde oynadım. 5 yıl önce yine oyuncu olarak Basketbol Akademi Spor Kulübü’nde geldim. Ondan sonra da Burak Güner başkan ile hareket etmeye başladım. Geçtiğimiz sene kendisi Atakent’e gitti. Ben Bahçelievler şubesinde kalarak burada yeni bir oluşuma başladık ve Best Basketbol’u kurduk. Bundan sonra da Best Basketbol olarak yolumuza devam edeceğiz.

1 of 5
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Haberler