Connect with us

Eser Orhan: Sporcularımızla Aramızda Güçlü Bir Bağ Var

ÖZEL RÖPORTAJ | U-18 Genç Erkekler A Türkiye Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan Tarsus Amerikan Koleji’nin antrenörü Eser Orhan sorularımızı yanıtladı.

Şampiyonluğun bekledikleri bir başarı olduğunu belirten Orhan, kulüp olarak yıl boyunca sistemli bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

-Merhaba öncelikle bize biraz kendinizi tanıtabilir misiniz?

22.06.1981, Mersin doğumluyum. Evliyim ve 7 yaşında bir oğlum var. Çukurova Üniversitesi Antrenörlük Bölümü mezunuyum. 14 yılıdır basketbol antrenörlüğü yapıyorum.

“SPORCULARIMIZLA GÜÇLÜ BİR BAĞIMIZ VAR”

-Tarsus Amerikan Koleji olarak U-18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda mutlu sona ulaştınız. Turnuvayla ilgili neler söylemek istersiniz? Beklediğiniz bir başarı mıydı? Sizi bu başarıya getiren temel etkenler nelerdi?

Turnuvanın kalitesi geçen seneye göre daha iyiydi. Bireysel olarak çok yetenekli oyuncular vardı. Turnuvada sürpriz galibiyetler ve mağlubiyetler oldu. Kesinlikle beklediğim bir başarıydı. Takım olarak Temmuz ayından bu yana çok yoğun bir antrenman programı ile bu turnuvaya hazırlandık. Sporcularımın antrenman devamlılığı, birbirimize olan bağlılığımız, sistemli çalışma, EBBL’ye katılmamız başarımızdaki temel etkenlerdendir. Altyapılardaki bana göre en önemli konu karşılıklı saygı ve sevgidir. Sporcularımla bu konuda çok güçlü bir bağımızın olduğunu düşünüyorum.

-Kulüp olarak sezon boyunca ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Oyuncularınıza sunduğunuz imkanlar nelerdir?

Tüm sezon boyunca haftada 6 gün idman programı uyguladık. Kulübümüzde çift antrenman sahamız olmasından dolayı antrenmanlarımızı aksatmadan sürdürebildik. Sezon içerisinde her sene geleneksel olarak yapılan Ertan Dumanlı, Stickler ve Güner Baykal turnuvaları düzenledik. Bu turnuvaların dışında her yıl sporcularımızı şehir dışında kulübümüzün organize ettiği özel maçlara götürerek deneyim kazanmalarını sağlıyoruz.

“YETERLİ ÇALIŞMALAR YAPILMIYOR”

-İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük iller dışında kalan altyapı organizasyonlarını nasıl buluyorsunuz? Sizce yeterli çalışmalar yapılabiliyor mu?

Sayfalar: 1 2

Daha Fazla Haber