Connect with us

Erdem Turan: Organize Olmakta Biraz Geç Kaldık

ÖZEL RÖPORTAJ | İstanbul basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Asya Kartalları Spor Kulübü’nün kurucusu Erdem Turan sitemize özel açıklamalarda bulundu.

Sürecin spor okullarını fazlasıyla etkilediğini belirten Turan, kulüplerin organize olmakta çok geç kaldığını dile getirdi. Asya Kartalları olarak süreci mümkün olan en sağlıklı şekilde geçirmeye çalıştıklarını belirten Erdem Turan “Salgının başlangıcından bu yana çalışmalarımıza ara vermek durumunda kaldık. Bu süreçte sözleşmeli çalışanlarımızı, antrenörlerimizi mağdur etmemeye çalıştık. Şu anda normalleşme süreciyle birlikte özel derslere, bireysel antrenmanlara odaklanmış durumdayız. Edindiğimiz bilgilere göre spor okullarının salonlara dönmesi pek kolay olmayacak. Salgın sürecinin de tam anlamıyla ne zaman sonlanacağı belirsiz. O yüzden zorlu bir süreç bizleri bekliyor. Biz bu dönemde A Takım kurarak TB2L’de mücadele etmek için çalışmalara başladık. Önümüzdeki günlerde bu durumla ilgili resmi adımları atacağız.” ifadelerini kullandı.

“MUHATAP BULAMIYORUZ”

Spor okullarının salgından fazlasıyla etkilendiğini söyleyen Turan “Uzun süredir çalışmalarımızı gerçekleştiremiyoruz. Bu durumun ne zaman çözüleceği açıkçası belli değil. Aldığımız bilgilere göre salgın sürecinin ve alınan önlemlerin en azından 2020 yılı boyunca devam etmesi bekleniyor. Bu dönemde tanıdığımız antrenör arkadaşlarımızdan bazılarının başka işlere yönelmek zorunda kaldığını gördük. Elbette insan böyle durumların yaşanmasına üzülüyor. Çalışanlarının sigortalarını yapmayan, vergilerini tam anlamıyla ödemeyen spor okulları var. Böyle olunca da yetkili kurumlar sizi muhatap almıyor. Diğer sektörlerde faaliyet gösteren şirketler için ödenek, kredi gibi durumlar söz konusuyken spor okulu olarak biz bunlardan kolayca yararlanamıyoruz. Kime bağlı olduğumuz net bir şekilde belli değil. Bakanlığa yaptığımız işi anlatamıyoruz. Açıkçası kulüpler birliği olarak organize olmakta biraz geç kaldık. Daha önce birlik olup bu tip konulara hazırlıklı olmalıydık. Umarım Kulüpler birliği olarak Ağustos ayı itibari ile bu işe ağırlığımızı koyup sürecin spor okulları için daha iyi şartlarda ilerlemesini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Haber