Sosyal Medya:

Manşet

Derya Erçevik: Sorunları Çözmek İçin Sistemsel Çalışmalar Şart

Bu hafta  basketbol altyapı camiasının değer verdiği, saygı gösterdiği bir isim olan Unibasket SK Kurucu Başkanı ve TBF Basketbol Okulları Değerlendirme Kurulu Üyesi Derya Erçevik ile söyleşimizde birçok sorumuza cevap aradık ve çeşitli konularda bilgi sahibi olduk.

derya-ercevik5
A.E.D. – Önce Unibasket Spor Kulübü’nün kuruluşundan başlayalım.

D.E – UNIBASKET SPOR KULÜBÜ’ müzü 1998 yılında kurduk. Unibasket SK ; 18 yıllık hizmet süreciyle Türk Basketbol Altyapı Sistemi’ nin  en istikrarlı ve başarılı az sayıdaki kulübünden biridir. Hizmet süreci boyunca 3 MİLLİ OYUNCU yetiştirdik. Büyük kulüplerimize 10 civarında sporcu kazandırdık. Uzun yıllardır 7-8 takımla Türkiye Basketbol Altyapı Ligleri’ ne katılmakta olan takımlarımız ; hizmet sürecimiz içerisinde önemli başarılar elde etmiş ve bu başarılarını toplam 45 kupa ile taçlandırmıştır. Kulübümüzde çok sayıda iyi oyuncu yetiştirilmiştir. Her yıl büyük kulüplerin takibe aldığı 8 – 10 oyuncumuz oluyor. Geçen sezon 8 takımımızla, resmi ligde ve özel turnuvalarda toplam 300 maç sayısına ulaşarak, çocuklarımızın, takımlarımızın gelişmesi yönünde büyük çaba harcadık. Bu sezon geçen yılki bu yüksek performansımızın karşılığını almaya başladık. Unibasket ; milli takımlarımıza ve büyük kulüplerimize oyuncu veren az sayıdaki başarılı altyapı kulübünden biridir. Çalışkan, disiplinli ve uyumlu bir ekiple 7 gün / 14 saat esasına göre çalışılan bir kulüptür.

Unibasket Kulüp çalışmalarımızın yanı sıra, yine kendi sektörlerinde örnek uygulamalar olan ; “Basketbol Okulu, Haftasonu Spor Merkezi, Yaz ve Kış Kampları, Altyapı Ligi Projesi, Basketbol Veteran Ligi” gibi uygulamaları bulunan önemli bir spor yuvasıdır. Kulübümüz ; “Nitelikli eğitim kadrosu, uluslararası çağdaş eğitim programı, kaliteli tesis ve malzeme” ölçüleriyle ve TBF – Türkiye Basketbol Federasyonu ölçü ve standartlarında çalışmaktadır.

Unibasket Spor Kulübü ve Basketbol Okulları ; Çekmeköy/Taşdelen deki spor salonunun yanısıra, TED Rönesans Koleji Küçükyalı Yerleşkesi Spor Tesisleri’nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitim Dünyamızın yeni ve önemli okulu, TED RÖNESANS KOLEJİ Küçükyalı Yerleşkesi Spor Tesislerinde, Kulübümüz tarafından ; “Haftasonu Spor Aile Merkezi Projesi” başarı ve yüksek memnuniyetle uygulanmaktadır. Merkezde ; Basketbol Okulu, Jimnastik Okulu, Satranç Okulu, Dansfitness Okulu (annelere yönlik) faaliyetleri uygulanmaktadır. Bütün faaliyetler, o spor dallarının federasyonlarının ölçü ve standartlarında uygulanmaktadır. UNIBASKET Spor Kulübü aynı zamanda ; Uluslararası kamp sektörünün lider kuruluşlarının üyesi olarak 18 yılda 54 dönem yurtiçi ve yurtdışı kampı başarıyla uygulamıştır. Kamplar konusunda ülkemizin nitelikli birkaç kuruluşundan birisidir.

derya-ercevik1

A.E.D. – Bu yıl uygulamaya başladığınız “UAL – Uni Altyapı Ligi” nden bahseder misiniz ?

D.E. – UAL / UNI ALTYAPI LİGİ (TED RÖNESANS KOLEJİ YERLEŞKESİ) ; Unibasket SK olarak yıllardır katıldığımız özel lig ve turnuvaların bir kısmında yaşadığımız şikayet ve sıkıntılar nedeniyle, planlayıp uygulamaya karar verdiğimiz bir projedir. Basketbol Altyapı Sistemi’ mizin ve resmi liglerimizin özellikle İstanbul İlimizde sektörün ihtiyacını tam olarak karşılayamaması nedeniyle özel kulüp ve kuruluşlarca ligler, turnuvalar düzenleniyor. Ancak büyük bir kısmı ticari düşünce ile düzenlenen projeler olmaları nedeniyle, genel nitelik açısından ihtiyaçlara cevap veremiyor. Uzun yıllardır yaşadığımız bu sorunlardan kurtulmak, Türk Basketbol Altyapı Sistemi’ ne destek olmak, çocuklarımıza ve kulüplerimize yakışır düzeyde bir projenin nasıl uygulanması gerektiğini göstermek, bu yönde örnek ve öncü rol üstlenmek düşüncesiyle bu ligi uyguluyoruz. UAL Ligi’ mize 25 kulüp / 6 yaş kategorisinde 63 takım / 1000 sporcu / 50 görevli / 2500 seyirci katılıyor. Ülkemizin nitelikli ve deneyimli hakemleri görev alıyor, sağlık, güvenlik, statü, fikstür, takımlara ücretsiz içecek su, yine seyircilere ücretsiz ikram gibi konularda titiz uygulamada bulunuluyor, Kulüpler titizlikle seçildiği için küçük/minik çocuklarına sürekli bağıran antrenör, taşkınlık yapan seyirci gibi sorunları da ortadan kaldırdık. Profesyonel Medya Kuruluşu lig boyunca bütün maçları videoya alıyor, yüzlerce resim çekiliyor ve kulüplere veriliyor. Web Sitesi, Facebook Sayfası yoluyla bütün bilgiler güncel biçimde katılımcılara ulaşıyor. Bu projelerde eksikliğini gördüğümüz en önemli husus lig yöneticilerinin uygulamadan uzak olmasıdır. UAL Ligi’ mizin bütün uygulama günlerinde bizzat Lig Direktörü olarak ben olmak üzere bütün ekibimiz görev başında oluyorlar. Ligimizin 3. Haftası geride kaldı, seyircileri yolcu ederken teker teker insanlarla görüşüyor, fikirlerini soruyoruz. Herkes çok memnun, herkesten önce bu uygulamanın yetkilisi ve büyük ağabeyi olarak ben çok memnunum. TED Rönesans Koleji’mizin güzel salonu da uygulamanın kalitesini yükseltiyor. UAL Ligi’mizin, sektörde çıtayı yükselteceğine inanıyorum. Bütün kulüplerimize başarılar diliyorum.

derya-ercevik3

A.E.D. – Derya Ağabey sizin kendi yoğun faaliyetlerinizin yanısıra, Türk Basketbol Altyapı Sektörü’ne de gönüllü ağabeylik yaptığınızı biliyoruz. Altyapı sorunları ile ilgili olarak son yıllarda yaptığınız çalışmalarla ilgili bilgi verebilir misiniz ?

D.E. – BASKETBOL ALTYAPI SEKTÖRÜMÜZÜ yakından ilgilendiren konularla ilgili olarak son üç yılda (ilk yılında Basketbol Kulüpleri Derneği Yöneticileri, son iki yılda ise TBF Heyeti olarak) yaptığımız çalışmaları çok özet olarak aşağıda maddeler halinde anlatmaya çalışacağım. 3 yıllık süreçte, TBF bünyesinde ve ayrıca 21 kez Ankara’ ya giderek resmi makamlar nezdinde yaptığımız çalışmaları özetleyebilmek zor ama mümkün olduğunca kısa anlatacağım.

derya-ercevik6

 BASKETBOL ALTYAPI SİSTEMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ –

Genelde sporda, özelde basketbolda ALTYAPI SİSTEMİ çok önemli. ALTYAPI olmadan ÜSTYAPI olmaz. Özellikle Türkiye gibi 24 milyon çocuğu olan önemli bir basketbol ülkesinde ; Devletin, Milli Eğitim Sistemi’ nin, Basketbol Federasyonu’nun ve büyükten küçüğe bütün basketbol kulüplerinin, “CİDDİ VE ETKİN BİR BASKETBOL ALTYAPI SİSTEMİ” oluşturması, geliştirmesi ve sürdürmesi büyük zorunluluktur. Özellikle son üç yıldır Basketbol Kulüpleri Derneği Yöneticisi ve TBF Basketbol Okulları Değerlendirme Kurulu Üyesi olarak içinde bulunduğum ve önemli katkı verdiğim çalışmalar sürecinde, BASKETBOL ALTYAPISI denince, yalnızca ; “Milli Altyapı Takımlarımız, Büyük Kulüp Altyapı Takımlarımız ve 12 DABO (12 Devadam) Çalışmaları” nın varsayıldığını üzüntüyle görüyorum. Oysa bu yapının dışında ve bu yapıya büyük katkı veren, Türkiye ölçütünde 3000’e yakın olduğu öngörülen basketbol altyapı kulübü ve basketbol okullarının, ülkemiz için “BÜYÜK BİR BASKETBOL POTANSİYELİ” olarak var olduğunu ve bu sektörün (TBF nin ana hedeflerinden biri olan) “basketbolun tabana yayılması, daha çok sevdirilmesi,daha çok çocuğa ulaşılması” hedefine en büyük katkıyı veren sistem olduğunu (bizzat içinde yaşayarak ve yaşatarak) biliyoruz. BU BİLGİLER ÇERÇEVESİNDE YAPILACAK ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLERİMİZ BULUNUYOR.

derya-ercevik2

1. TBF KONTROL VE DENETİMİ – Basketbol Altyapı Sistemi’ mizi, bütünüyle yeniden değerlendirmemiz, bugüne kadar yok sayılan birimlerimizi (basketbol okulları ve bünyesinde basketbol okulu bulunduran altyapı kulüpleri) TBF kontrol ve denetimi altına alarak geliştirmemiz ve Türk Basketbolu’ na fayda sağlayan değerli birimler haline dönüştürmemiz gerekiyor. Yıllardır kontrol ve denetim dışında olan ve bir kısmı, basketboldan nasibini almamış insanlarca kurulan ve işletilen, çok sayıda birimimiz hem Türk Basketbolu’ na ve hem de sektörümüze zarar vermektedir. Resmi makamlar nezdinde olumsuz kamuoyu oluşmasına neden olmaktadırlar. Basketbol Altyapı Sektörü ; bütünüyle Türkiye Basketbol Federasyonu’ nun kontrol, denetim ve koruması altına alınmalı, resmi makamlar nezdinde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından temsil edilmelidir.

2. TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU’ NUN GÖREV VE SORUMLULUĞU – Türkiye ölçütünde hizmet yaşamını sürdüren bütün “altyapı kulüpleri ve basketbol okulları” Türkiye Basketbol Federasyonu’ nun “Basketbol Okulları Akreditasyon Programı” na dahil edilmelidir. (Mevzuatlarda gerekli değişiklikler yapılmalı, yaptırımlar belirlenerek bütün sektörün programa katılımı sağlanmalıdır. TÜRKİYE’ NİN HER NOKTASINDAKİ BASKETBOL HAREKETİ, TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU’NUN SORUMLULUĞUNDA OLMALIDIR.

3. RESMİ MAKAMLARLA GÖRÜŞMELER – Türkiye Basketbol Federasyonu ; kontrol, denetim ve koruma altına alacağı “Basketbol Altyapı Sektörü” nün sorunlarının çözümü konusunda öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı olmak üzere resmi makamlar nezdinde 3 yıldır yapılan girişimlere devam ederek, öncelikle MEB Okul salonlarının kullanımı sorunun çözümünü sağlayarak, altyapı kulüplerimize daha sağlıklı, güvenli, verimli bir çalışma ortamı yaratmalıdır.

4. ALTYAPI KULÜPLERİ VE BASKETBOL OKULLARI – Türkiye’ deki (bünyesinde basketbol okulu bulunduran) 3000 e yakın altyapı kulüplerinde 300.000 çocuğumuz sporcu kişilik ve basketbol eğitimi almakta, 30.000 basketbol emekçisi istihdam edilmekte, Milli Eğitim Bakanlığı’ na 1 yılda 30 milyon TL spor salonu kirası ödenmekte, 1 yılda 300 milyon TL düzeyinde ekonomi üretilmektedir. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun belirlediği hedefleri yaşama geçirme yolunda büyük potansiyeli ve yeteneği olan bu sektörün kontrol, denetim ve koruma altına alınmasıyla Türk Basketbolu’ na en büyük hizmet gerçekleştirilmiş olacaktır.

5. BASKETBOL İL TEMSİLCİLİKLERİ İL YEREL LİGLER – Öncelikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerimizden başlayarak, Basketbol İl Temsilcilikleri profesyonel bir yapıya kavuşturulmalı (deneyimli basketbol adamı bir profesyonel yönetici, ücretli personel, ekipman, bütçe, ofis vb.) İl Yerel Basketbol Yönetimi ve Yerel Ligler ; Sektör temsilcilerinin de yer alacağı bir kurul veya grup tarafından yönetilmelidir. Yıllardır sektöre önemli katkı sağlayan, iyi niyetli, disiplinli, işini düzeyli sürdüren, bilgi ve deneyim sahibi sektör temsilcilerinin görüşleri mutlaka alınmalı ve kendilerinden etkin olarak yararlanılmalıdır. Öncelikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi iller olmak üzere bütün illerimizde kulüplerin ve yerel liglerin SALON SORUNU çözülmelidir.

6. TÜRK MİLLİ EĞİTİM SİSTEMİ VE SPOR – MEB Sistemi içinde bugünkü koşullarda, çocuklarımıza spor eğitimi verilmesi mümkün değildir. MEB Yöneticilerinin spora bakış açısı yetersizdir. Spor salonu sayı ve niteliği yetersizdir (24.000 devlet okulunda 2/3 ü çok kötü durumda yalnızca 3000 salon bulunuyor.) Spor öğretmeni yetiştirme konsepti yetersizdir, basketbol branşı ile mezun olan spor öğretmenleri bile “basketbol antrenörlük bilgi ve yeteneği” ne sahip değildir.(Kendini yetiştirmiş kardeşlerimizi dışında tutuyorum.) MEB Müfredat programında spora yer verilmemektedir. (özellikle 4 yıllık ilkokul düzeyinde spor dersi ve spor öğretmeni bulunmamakta, bu nedenle çocuklarımız 10-11 yaşına kadar ilgi ve gelişme alanına girebilecek spor dalı ile tanışma fırsatı bile bulamamaktadır.) Aksine Milli Eğitim Sistemi’miz (sınav sistemi) Türk Sporu’ nun, Sporcusunun, Spor İnsanlarının önündeki en büyük engeldir.BU NEDENLERLE, TÜRK SPORU ; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Spor Federasyonları arasında yapılacak işbirliği ve çalışmalarla her yönüyle ele alınmalı, sporla ilgili yasal mevzuat güncelleştirilmeli, yenilenmeli, spora daha fazla bütçe ayrılmalı, Milli Eğitim Sistemi ile koordineli olarak “GENÇLİK VE SPOR PROJESİ”nin, (yine mevzuat değişiklikleriyle yenilenecek yapısıyla) Spor Kulüpleri tarafından yürütülmesi sağlanmalıdır. Ülkemizdeki spor kulüpleri resmi makamlarca desteklenmeli, çağdaş çalışma koşulları oluşturulmalı, finansal açıdan desteklenmelidir.

7. ANTRENÖR YETİŞTİRME SİSTEMİ – Basketbol Antrenörlüğü ; yasal mevzuatlarda gerekli değişiklikler yapılarak, (insanlara başka iş yapmalarına gerek kalmayacak koşulları sağlayacak şekilde ve düzeyde) bir MESLEK konumuna kavuşturulmalıdır. Antrenörlük mesleği için etkin bir eğitim sistemi oluşturulmalıdır. (Spor Akademileri bünyesinde, bilgili ve deneyimli eğitmen ve milli takım koçlarınca yılda 2500 – 3000 saat ders verilen “Antrenör Enstitüsü” benzeri bir sistem) Antrenörlerin yaşamlarını, kariyerlerini, geleceklerini garanti altına alacak, gelişmelerine destek verecek, kulüplerle resmi sözleşme yapabilecekleri bir sistem oluşturulmalıdır.

8. HAKEM YETİŞTİRME SİSTEMİ – Basketbol Hakemliği ; yasal mevzuatlarda gerekli değişiklikler yapılarak, (insanlara başka iş yapmalarına gerek kalmayacak koşulları sağlayacak şekilde ve düzeyde) bir MESLEK konumuna kavuşturulmalıdır. HAKEMLİK mesleği için etkin bir eğitim sistemi oluşturulmalıdır. Hakemlerin yaşamlarını, kariyerlerini, geleceklerini garanti altına alacak bir sistem oluşturulmalıdır.

9. BASKETBOL ALTYAPI EĞİTİM DOKÜMANI – Basketbol Altyapı Kulüplerimizde ve Basketbol Okullarımızda eğitim standardizasyonu sağlamak için kullanılmak üzere, Türkiye Basketbol Federasyonu’muzca, bir “BASKETBOL ALTYAPI EĞİTİM DOKÜMANI” hazırlanarak bütün birimlerimize dağıtılmalıdır.

10. BASKETBOL ALTYAPI SİSTEMİMİZİN MALİ SİSTEME ENTEGRE EDİLMESİ – Basketbol Altyapı Kulüplerimizin ve Basketbol Okullarımızın, Resmi Mali Sisteme girmeleri, iktisadi işletme veya şirket yapısı kazanması çok önemli. Resmi Makamlar bunu artık istiyor ve bu konuda denetim mekanizması çalışmaya başladı, çok ağır yaptırımlar ve cezalar gelecek.

SPOR EĞİTİMİNDE KDV’ NİN DÜŞÜRÜLMESİ – Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) nezdinde yaptığımız girişim ve görüşmelerle KDV’ nin spor kulüpleri için (bütün eğitim faaliyetlerinde ; üniversite, lise, özel okul, özel kurs, engelli okul ve kursları, ana okulu, kırtasiye malzemesi, eğitim servis ulaşım sistemi vb konularda uygulandığı gibi) spor sektöründe de % 8 e düşürülmesi konusunda TBF Resmi Yazısı ile başvuruldu, konuyu en üst düzeyde yetkili nezdinde takip ediyoruz. Bugünkü % 18’lik KDV oranı spor kulüplerimizin mali sisteme dahil olmaları yönündeki en büyük engeldir.

11. BASKETBOL ALTYAPI KULÜPLERİMİZİN VE BASKETBOL OKULLARIMIZIN SOSYAL PROJELER ÜRETMELERİ – SALONLARINI KULLANDIKLARI MEB OKULLARINA (SALON İHTİYAÇLARI AÇISINDAN DESTEK OLMALARI) – Bu husus defalarca görüştüğümüz Milli Eğitim Bakanlığı Üst Düzey Yetkilileri tarafından tarafımıza ifade edildi. “MEB Okul Salonlarımızı Kulüplerimize kiralayalım ama, siz de salonlarımızın idamesi konusunda bize yardımcı olun” deniliyor. Ayrıca sektör temsilcisi arkadaşlarımızın salonlarını kullandıkları ME Okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik özel projeler üretmeleri talep ediliyor. (Biz Unibasket olarak salonlarını kullandığımız okullarımızda hafta içi günlerde ücretsiz uygulamalarda bulunarak ve sistemimize kattığımız okulun sporcularına burslu statüde eğitim vererek bu talebi karşılıyoruz. Bu hususlar sektörümüzün MEB Okul Salonlarından uzun vadeli olarak yararlanmalarını sağlayacaktır.

12. OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETMELİĞİ – 3 yıldır görüştüğümüz ve birlikte çalıştığımız üst düzeyde MEB Yetkililerince 1 yıldır yayınlanmayan Okul Aile Birliği Yönetmeliği’ ne eklenen maddelerle (yakında yayınlanması beklenen yönetmeliğin yayınlanmasına takip eden süreçte) 1. TBF’den onay yazısı getirmeyen kulüp/basketbol okullarına MEB Okul Salonları kiralanmayacak, 2. MEB Okul Salonlarının kiralanma süreleri 1-5 yıl olacak. 3. Büyük bahçesi olan okullara spor salonu inşa etme talebinde bulunan spor işletmecilerine yardımcı olunacak.

13. TBF BASKETBOL OKULLARININ AKREDİTASYONU PROGRAMI – Yeni Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin yayınlanmasını müteakiben yaşanacak TBF Basketbol Okullarının Akreditasyonu Projesi’ ne yoğun başvuruya maruz kalmamak için Basketbol Okulu işleten kulüplerimizin en kısa zamanda TBF Akreditasyon Programı’ na başvurmalarını ısrarla öneriyorum. TBF Akreditasyon Programı ; Özellikle uzun yıllardır kontrol ve denetim olmaksızın büyüyen ve bugün itibariyle çok olumsuz algılara yol açar şekilde faaliyetlerin bulunduğu bir sistem olarak sektörümüze zarar vermektedir. Ankara resmi makamlar nezdinde Basketbol Okullarımızla ilgili olarak çok olumsuz bir kamuoyu oluşmuş bulunmaktadır. Bu algıların ortadan kaldırılması, Altyapı Birimlerimizin çalışma standartlarının iyileştirilmesi ve Türk Basketbol Altyapısı’ na olumlu katkı sağlayan birimler haline getirilmesi amacıyla TBF Akreditasyon Programı’ na katılım büyük önem arzetmektedir. Benim de içinde bulunduğum Yönetici Grubu kulüplerimize bu konuda her türlü yardımı sağlamaya hazırız. TBF Basketbol Okullarının Akreditasyonu Projesi ne ilişkin olarak TFB Web Sitesi’nde gerekli bilgiler yer almaktadır.

14. SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN YAKIN İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALARI – Bir başka önemli konu, “Basketbol Altyapı Kulübü ve Basketbol Okulları Sektörü”müzün temsilcileri değerli kardeşlerimin birlik – beraberlik içinde hareket etmeleri, faaliyet standartlarını yükseltecek çalışmalar yapmaları, TBF Basketbol Okullarının Akreditasyonu Programına başvurmaları, Mali Sisteme Dahil olmaları (Kulüp Dernek İktisadi İşletmesi veya Şirket Kurarak) büyük önem arz etmektedir. Sektör Temsilcisi kardeşlerim bu hususlara uygun davranırlarsa geleceklerini garanti altına almış, TBF denetim ve koruması ve büyük güç birliğinin şemsiyesi altında çalışmalarını daha verimli sürdürebileceklerdir.

15 SPORCU  VELİSİ  (SEYİRCİ)  BİLGİLENDİRME, BİLİNÇLENDİRME  – Sporcu  velileri çalışmalarımızın  çok  önemli  bir  parçasıdır. Onların  isteği, desteği, sporun (basketbolun) çocuklarının yaşamlarına  katacağı  değere  yönelik  inançları  olmaksızın, sporcu yetiştirmemiz  çok  zordur.  Kulüp  Başkanlarının, yöneticilerinin ; “veli (seyirci) bilgilendirme, bilinçlendirme”  gibi  çok önemli  bir  görevi  var.  Sporcu  velisi olan  anne – babaları ; “sporcunun  eğitimine, kulüp içindeki  durumuna  müdahale  etmeleri, seyirci konumundayken olumsuz  tezahürat  yapmamaları, uzmanlıkları olmayan bir  konuda, çocuklarına yönlendirmede bulunmaları”  kesinlikle  (pozitif  iletişim  kullanılarak)  engellenmeli,  takımdaki  bütün çocukların, hatta  rakip  takım  sporcularının  HEPİMİZİN  ÇOCUKLARI  olduğu, hepsinin alkışlanması  gerektiği  gerçeği   velilerimize / seyircimize  benimsetilmelidir.  Biz Unibasket olarak  bunu  başarmış kulüplerden  biriyiz. Velilerimize  bu  bilgi  ve  bilinci  başarıyla aktardık  ve  bu konuda  hiç  sorun  yaşamıyoruz.  “Basketbol Seyircisi  üretilmesi, sayısının arttırılması ve  basketbola yakışır  seyirci  konumuna  getirilmeleri”  hepimizin  önemli  görevidir. Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da  bu  konuda  çalışmalar  yapılıyor. Biz  de  kulüpler ve basketbol adamları  olarak bu  konuda destek  olmalıyız.

A.E.D. – Teşekkür ederiz Derya Ağabey

D.E. – Ben de size çok teşekkür ederim kardeşim. Siz de medya hizmet sektörü olarak Sektörümüzün çok önemli bir parçasısınız. İş ve çözüm ortağımızsınız. Bu başarılı hizmetlerinizin uzun soluklu olması ve hepimizin ihtiyacı olan hizmetlerinizin kesintisiz uzun yıllar sürmesi için bütün sektör temsilcilerimizin sizi her şekilde desteklemelerini bu röportaj vesilesi ile talep ve rica ediyorum. Biz Unibasket SK olarak her türlü desteği vereceğiz.İşlerinizde kolaylık ve başarılar dilerim. Bütün Sektör Temsilcisi arkadaşlarıma, bütün basketbol emekçisi kardeşlerime ve kulüplerimize başarılı bir sezon dilerim. Sevgiler

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Manşet