Sosyal Medya:

İzmir

Basketbol Sevgisi ve Takım Ruhu; Batu YILMAZ

  09 Şubat 2005 doğumlu Batu YILMAZ, basketbola ilk olarak 9 Eylül Basketbol Spor Kulübünde başladı. Devamında kısa bir süre Gelişim Koleji oynadıktan sonra Pınar Karşıyaka Spor Kulübüne transfer oldu. Pınar Karşıyaka Spor Kulübü’nde 3. yıldır oynamaktadır.

Bilinmesi gereken bu hikaye, koca yürekli Yılmaz’ın basketbola olan tutkusunu anlatıyor. 8 yaşında başlamış basketbola, her geçen gün daha fazla özen göstererek, her gün daha fazla çalışarak, hem basketbolunu hem derslerini, bitmeyen azmi ve hırsı ile birleştirdi.

Derslerinde oldukça başarılı olan Batu YILMAZ, ders ve basketbol dışında satranç sporunda da İzmir ve Türkiye dereceleri olan başarılı bir sporcu. Şuan öğrenim gördüğü Çakabey Koleji’nde bu sene İzmir 1.si oldukları için 23-27 Mart 2017 tarihlerinde oynanacak olan Okul Sporları Küçük Erkekler Yarı Finalleri’ne gidiyor.

Asıl üzücü olan 27 Şubat günü antrenmanda yaşadığı talihsizlik, kolu kırılan Yılmaz , yarı finallere gidip gidemeyeceği belirsizliği içinde riske girip gitmenin peşinde.Takım arkadaşlarını yalnız bırakmamak için “Alçı çıkmazsa kendim çıkarır yine de giderim.” Diyor.

Olayın şakası bi yana, başarılı ve kariyerinin çok başında olan bu genç kardeşimize, İzmir Altyapı Basket ailesi olarak geçmiş olsun diler, bu hırsı ve çalışma azminin , hayatının geri kalanında da aynı heyecan ve tempo ile devam etmesini temenni ederiz.

 

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > İzmir