Marmara Basketbol Ligi’nde İkinci Haftanın Panoraması

Marmara Basketbol Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu ikinci hafta heyecanı geride kalırken izleyenler yine birbirinden önemli bireysel performanslara tanık oldu.

Sezonun ikinci haftasında 8 farklı yaş grubunda toplam 14 karşılaşma oynanırken çekişmeli maçlarla yine izleyenler salonlardan keyifli ayrıldı.

U9 KATEGORİSİ

Turuncu Spor: 47 – Üsküdar Marmara: 14
İstanbul Marmara: 33 – Asya Kartalları: 6

Haftanın Takımı: Turuncu Spor
Haftanın Oyuncusu: Doğu Özkan Selbuz (Turuncu Spor)
Haftanın Antrenörü: Ufukcan Aydın (Turuncu Spor)

Haftanın En İyi Beşi

Doğu Özkan Selbuz (Turuncu Spor)
Volkan Ozan (Turuncu Spor)
Kuzey Yüksel (İstanbul Marmara)
Hasan Adil Ekşi (Üsküdar Marmara)
Mert Aktomas (Turuncu Spor)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Efe Bayraktaroğlu (İstanbul Marmara)
Kaan Velioğlu (Asya Kartalları)
Erel Özhan (Turuncu Spor Kulübü)
Alican Yüksel (İstanbul Marmara)
Arda Öztürk (Üsküdar Marmara)

U10 KATEGORİSİ

İstanbul Marmara: 6 – İstanbul Karşıyaka: 28

Haftanın Takımı: İstanbul Karşıyaka
Haftanın Oyuncusu: Ata Özselanik (İstanbul Karşıyaka)
Haftanın Antrenörü: Serkan Gürsoy (İstanbul Karşıyaka)

Haftanın En İyi Beşi

Ata Özselanik (İstanbul Karşıyaka)
Poyraz Dağdeviren (İstanbul Karşıyaka)
Doruk İzci (İstanbul Marmara)
Mustafa Özdemir (İstanbul Karşıyaka)
Berke Efe Önal (İstanbul Karşıyaka)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Kuzey Cihan (İstanbul Karşıyaka)
Alp Kutlu (İstanbul Karşıyaka)
Rüzgar İmren (İstanbul Marmara)
Ömer Çetinkaya (İstanbul Marmara)
Arda Aydın Cingöz (İstanbul Karşıyaka)

U11 KATEGORİSİ

Turuncu Spor: 24 – Üsküdar Marmara: 27
İstanbul Marmara: 39 – Asya Kartalları (B): 13
Kartal Marmara: 37 – İstanbul Anadolu GSK: 25

Haftanın Takımı: Üsküdar Marmara
Haftanın Oyuncusu: Özer Topaloğlu (Kartal Marmara)
Haftanın Antrenörü: Burak Balyemez (Üsküdar Marmara)

Haftanın En İyi Beşi

Özer Topaloğlu (Kartal Marmara)
Serhat Karaağaç (Kartal Marmara)
Alp Şafak Saraçoğlu (Üsküdar Marmara)
Onur Alp Tırmık (İstanbul Marmara)
Efe Yılmaz (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Ziya Bayrak (Turuncu Spor)
Ali Karabıyık (Üsküdar Marmara)
Ela Dilibal (Asya Kartalları – B)
Selim Kemal Cansunar (İstanbul Anadolu GSK)
Efe Polat (Turuncu Spor)

U12 KATEGORİSİ

Üsküdar Marmara: 38 – Kadıköy Halk Eğitim: 22
Kartal Marmara: 43 – Asya Kartalları: 10

Haftanın Takımı: Kartal Marmara
Haftanın Oyuncusu: Bilal Zorbozan (Kartal Marmara)
Haftanın Antrenörü: Fatih Sarıoğlu (Kartal Marmara)

Haftanın En İyi Beşi

Bilal Zorbozan (Kartal Marmara)
Kadir Efe Emirzeoğlu (Kartal Marmara)
Bekir Ata Soydemir (Üsküdar Marmara)
Kerem Demir (Kadıköy Halk Eğitim)
Tan Adıgüzel (Üsküdar Marmara)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Tayfun Alp Akbaş (Asya Kartalları)
Kuzey Karadağ (Kartal Marmara)
Baran Yörükoğlu (Üsküdar Marmara)
Yağız Subaşı (Kadıköy Halk Eğitim)
Emre Keleş (Asya Kartalları)

U13 KATEGORİSİ

Küçükyalı Gelişim: 19 – İstanbul Marmara: 24

Haftanın Takımı: İstanbul Marmara
Haftanın Oyuncusu: Emir Sarp Süsler (İstanbul Marmara)
Haftanın Antrenörü: Ahmet Mert Savaş (İstanbul Marmara)

Haftanın En İyi Beşi

Emir Sarp Süsler (İstanbul Marmara)
Kerem Kanburoğlu (İstanbul Marmara)
Emir Erkiktoğlu (İstanbul Marmara)
Ahmet Mert Arda (Küçükyalı Gelişim)
Taner Aksoy (Küçükyalı Gelişim)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Melih Kahraman (İstanbul Marmara)
Umut Ateş (Küçükyalı Gelişim)
Emirhan Saran (Küçükyalı Gelişim)
Ertuğ Ege Ertem (İstanbul Marmara)
Ege Ararat (İstanbul Marmara)

U13 SÜPER LİG

Suadiye Basketbol: 41 – Geleceğin Yıldızları: 37
İstanbul Anadolu GSK: 41 – Kartal Marmara: 26

Haftanın Takımı: İstanbul Anadolu GSK
Haftanın Oyuncusu: Bartu Şengün (İstanbul Anadolu GSK)
Haftanın Antrenörü: Emre Gökbayrak (İstanbul Anadolu GSK)

Haftanın En İyi Beşi

Bartu Şengün (İstanbul Anadolu GSK)
Sarp Tükel (Geleceğin Yıldızları)
Zeki Deniz Köse (Suadiye Basketbol)
Sergencan Şar (İstanbul Anadolu GSK)
Emir Kervan (Suadiye Basketbol)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Arda Ürer (İstanbul Anadolu GSK)
Uğur Halis Uzun (Kartal Marmara)
Efe Şat (Kartal Marmara)
Poyraz Kesal (Suadiye Basketbol)
Arda Toker (Geleceğin Yıldızları)

U14 SÜPER LİG

Küçükyalı Gelişim: 32 – İstanbul Marmara: 18
Beylerbeyi: 45 – Asya Kartalları: 27

Haftanın Takımı: Beylerbeyi
Haftanın Oyuncusu: M. Doruk Civan (Beylerbeyi)
Haftanın Antrenörü: Enis Kaymak (Beylerbeyi)

Haftanın En İyi Beşi

M. Doruk Civan (Beylerbeyi)
A. Tuğra Altıntaş (Beylerbeyi)
Tuna Sorucu (Küçükyalı Gelişim)
Recep Eray Bayır (Asya Kartalları)
Mert Marangoz (İstanbul Marmara)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Emirhan Kara (Küçükyalı Gelişim)
Emre Sönmez (Küçükyalı Gelişim)
Yiğit Kazancı (Beylerbeyi)
Aybars Dereli (Asya Kartalları)
Yağız Toker (İstanbul Marmara)

U16 KATEGORİSİ

Üsküdar Marmara: 62 – Turuncu Spor: 31

Haftanın Takımı: Üsküdar Marmara
Haftanın Oyuncusu: Mehmet Ömer Soyyiğit (Üsküdar Marmara)
Haftanın Antrenörü: Kaan Akıncı (Üsküdar Marmara)

Haftanın En İyi Beşi

Mehmet Ömer Soyyiğit (Üsküdar Marmara)
Mert Cindar (Üsküdar Marmara)
Ömercan Kuru (Üsküdar Marmara)
Enes Öztürk (Turuncu Spor)
Demir Kurtuluş (Turuncu Spor)

Haftanın En İyi İkinci Beşi

Arda Avcı (Turuncu Spor)
Umutcan Akkök (Turuncu Spor)
Bora Samur (Üsküdar Marmara)
Ahmet Sinan Soyyiğit (Üsküdar Marmara)
Muhammed Dinçer Bayraktar (Üsküdar Marmara)

Kaynak: marmaralig.com