Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Türkiye U16, #TBFU16’yı üçüncü tamamladı

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda Türkiye U16, üçüncülük mücadelesinde Arjantin ile karşılaştı. Millilerimiz, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada rakibini 85-51’lik skorla mağlup ederek turnuvayı 3.sırada tamamladı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan ve TBF TV’den de naklen yayınlanan mücadeleye hızlı başlayan Ay Yıldızlılarımız, savunmada çok iyi bir performans sergiledi ve 8 dakika içerisinde potasında sadece 5 sayı gördü. Hücumda iyi organize olan ve ilk periyotu 32-5 önde tamamlayan Ay Yıldızlılarımız, ikinci çeyrekte oyunun temposunu istediği gibi ayarladı. Özellikle pota altından kolay sayılar bulan Türkiye U16, devreyi de 58-22 önde kapattı.

Mücadelenin üçüncü periyotunda Arjantin savunmasını sertleştirmesine karşın hücumda skor üretmekte zorlanınca aradaki farkı eritemedi. Bu bölümde özellikle ikinci şanslar bulan Ay Yıldızlılarımız, maçın final periyotuna 72-36 üstün girdi. Karşılaşmanın dördüncü periyotunda da kontrollü oyununu sürdüren Türkiye U16, baştan sona üstün oynadığı mücadeleyi skorla kazandı.

Türkiye U16’da dakika alan oyuncuların tamamı skor üretirken, Mert Camcı 13 sayı- 5 ribaund, Mert Konuk 11 sayı- 4 ribaund- 3 asist ve Efe Yurtlu da 13 sayı- 6 ribaundla maçı tamamladı.

TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nı 4.sırada tamamlayan Arjantin’de ise Juan De La Fuente 15 sayı- 6 ribaundla mücadeleyi noktaladı.

Haber: tbf.org.tr

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar