Sosyal Medya:

Haberler

Darüşşafaka Doğuş, Genç Karşıyakalılar’ı Mağlup Etti

[InPostAds ad=”1″]

Bursa’da düzenlenmekte olan U18 Genç Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Genç Karşıyakalılar ile Darüşşafaka Doğuş karşı karşıya geldi.

22 – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilen U18 Genç Erkekler AA Türkiye Şampiyonası C Grubu müsabakasında Darüşşafaka Doğuş rakibini 101-75’lik skorla geçti. Darüşşafaka Doğuş gruptaki son maçında Beşiktaş ile karşılaşacak. Genç Karşıyakalılar ise Sakarya Büyükşehir Belediye ile oynayacak.

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ MAÇI İKİNCİ ÇEYREKTE KOPARDI

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk üç dakikası 6-6 eşitlikle geçildi. Oldukça çekişmeli geçen çeyreğin son 3 dakikasına 16-14 önde giren Darüşşafaka Doğuş bu bölümü 24-20 önde kapadı. İkinci çeyreğe üst üste sayılarla başlaya İzmir ekibi olsa da kontrol Darüşşafaka Doğuş’taydı. İlk beş dakikalık bölümü 38-29’luk skorla önde geçen İstanbul ekibi son bölümdeki etkili performansıyla devreye 55-35’lik skorla önde girdi. İkinci yarıya Gökhan Edge Demirli’nin sayılarıyla başlayan Genç Karşıyakalılar karşısında etkili oyununu sürdüren Darüşşafaka Doğuş farkın kapanmasına izin vermedi. Bu çeyreği 75-58’lik skorla önde geçen yeşil siyahlı ekip son bölümde farkı daha da açarak müsabakadan 101-75’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

Darüşşafaka Doğuş’ta Yavuz Gültekin 21 sayı 6 ribaund, Muhammet Engin Kalkan 13 sayı 7 ribaund 5 asist, Çağdaş Atbaş 14 sayı 2 ribaund 2 asist ve Leon Harun Apaydın 12 sayı 2 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.

Genç Karşıyakalılar’da 34 sayı 12 ribaund ile oynayan Gökhan Edge Demirli ve 10 sayı ile oynayan Kaan Arsoy çift haneli sayılara ulaşabilen isimler oldu.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler