altyapibasket.com 2005 yılında İki arkadaşın girişimiyle kurulan Türkiye’nin basketbol altyapısıyla ilgili haberlere odaklı bir internet sitesidir. 12 ile 20 yaş arasındaki basketbolcu adaylarının ve basketbola emek veren altyapı kulüplerinin haberlerini yapan internet sitemiz, 2013 Kasım ayında faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Ekim 2015’den itibaren faaliyetlerine tekrar başlayan altyapibasket.com ülkenin sadece altyapı basketbol haberlerini yapan tek sitedir.

2011 yılından itibaren marka ve patent haklarıyla birlikte Mabi İletişim Yayıncılık Gıda Turizm San. Tic. Ltd. Şti. bünyesine katılan altyapibasket.com, yıllar içerisinde büyük tecrübeler edinen ekibiyle birlikte bugün de aktif yayın hayatına devam etmektedir.

altyapibasket.com haber odaklı yapısının yanında son yıllarda basketbol okulları ve kulüpleriyle çeşitli yaş grubundaki çocuklarını basketbolla tanıştırmak isteyen ebeveynler arasında bir köprü oluşturma misyonu da üstlenmektedir. Dolayısıyla basketbol okulları ve kulüplerine yönelik tanıtım hizmetleri veren internet sitemizde online hizmet alışverişine olanak sağlayacak Altyapibasket.com Mağaza altyapısı kurulmuş bulunmaktadır.

Türkiye’nin ilk ve en geniş kapsamlı basketbol altyapı sitesi olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren altyapibasket.com, günümüzün vazgeçilmez bir parçası olan internet teknolojisini kullanarak hem ihtiyaç sahiplerinin hem de hizmet sunanların karşılıklı olarak isabetli seçimler yapmalarını kolaylaştırmak ve global anlamda basketbolun gelişimine bu şekilde katkıda bulunmak misyonuyla Altyapibasket.com Mağaza hizmetini devreye sokmuştur.