Connect with us

Kemal Tekşen: Ligler Başlamadan Yarışmacı Takımları Motive Etmek Zor

ÖZEL RÖPORTAJ | Ege Asist Spor Kulübü başkanı Kemal TEKŞEN yaşanan pandemi süreci ve geri dönüş dönemi hakkında sitemize konuştu.

Belirsizliklerin olduğunu söyleyen Kemal Tekşen kulüp olarak süreci iyi bir şekilde yönettiklerini, bundan sonra federasyonun alacağı kararları beklediklerini belirtti.

Kulüp olarak gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen Kemal Tekşen “Şu anda her şey belirsiz. Başladık ama devam edip etmeyeceğimiz muallak. Her gün yeni bir başlangıç yapıyoruz ama durumumuzun ne olacağı belli değil. Bekleyip göreceğiz. Ege bölgesinde yazlıklarda herkes hayatına devam ediyor. Daha birçoğu geri dönmedi. Okulların açılması da ertelendiği için hala geri dönüşler tamamen olmadı. Yarışmacı takımlarımızın burada olan sporcularının çoğu idmanlara başladı. Önlem olarak açıklanan bir takım tedbirler var. Onları uygulayarak, sayıları antrenmanlarda çoğaltmadan, dezenfektan, hijyen paspası, giriş çıkış kontrolleri, ateş ölçümleri vb. hepsini yerine getirerek antrenmanlara başladık.” dedi.

“LİGLER OLMADAN YARIŞMACI TAKIMLARI MOTİVE ETMEK ZOR”

Kemal TEKŞEN spor okullarının süreçten fazlaca etkilendiğini belirtirken “Tüm Türkiye’de durduğu gibi bizde de hayat durdu. Buradaki asıl kriter federasyonun alacağı karar olacak. Yarışmacı takımlarımızı, lisanslı oyuncularımızı resmi liglerde oynatamadığımız sürece onları motive etme şansımız yok. Öncelikli olarak Sağlık Bakanlığı, devlet ne gibi kararlar alacak, TBF nasıl bir yol izleyecek bunları bekliyoruz. Kulüp olarak ailelere verdiğimiz güvenden dolayı geri dönüşler beklediğimiz gibi oldu ama ilerisi için nasıl olacak bilmiyoruz. Biliyorsunuz bizim sektörümüz tamamen okullar ile bağlantılı. Zincirleme bir yol izleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Haber