Connect with us

İzmir’de U14 – U16 – U18 Erkekler Üst Klasman Grupları Belli Oldu

İzmir’de 2021-2022 basketbol altyapı sezonunun başlamasına kısa bir süre kala U14, U16 ve U18 erkekler üst klasman grupları netleşti.

U14 ERKEKLER ÜST KLASMAN GRUBU

  • Karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Sezonu son 4 sırada tamamlayan takımlar 2022-2023 sezonunda alt klasmana düşecektir. Kalan 7 takım ise üst klasmanda yarışma hakkını koruyacaktır.

Göztepe Basketbol (A)
Amiraller Spor Kulübü (A)
Karşıyaka Spor Kulübü (B)
Ege Asist Spor Kulübü (A)
9 Eylül İzmir Basketbol İhtisas
Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü (A)
Ege Asist Basketbol Spor Kulübü (A)
Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü (B)
Mavişehir Spor Kulübü
Petkim Spor Kulübü
Karşıyaka Spor Kulübü (A)

U16 ERKEKLER ÜST KLASMAN

  • Normal sezon karşılaşmaları iki grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve ilk dört (4) sırayı alan takımlar Final Grubu’na yükselecektir.
  • Final Grubu karşılaşmaları 8 takımla tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Final Grubu’nu ilk 3 sırada tamamlayan takımlar 2022-2023 sezonunda U18 yaş grubunda üst klasmana katılma hakkı kazanacaktır. Diğer takımlar ise 2022-2023 sezonunda U16 erkekler üst klasman haklarını koruyacaklardır.
  • Normal sezonda gruplarını son 2 sırada tamamlayan takımlar (A5, A6 ve B5, B6) 2022-2023 sezonunda U16 erkekler alt klasmana düşecektir.

A GRUBU

9 Eylül İzmir Basketbol İhtisas
En İyi (Best) Gelişim GSK
Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü (B)
Karşıyaka Spor Kulübü (B)
Ege Asist Spor Kulübü (A)
Bornova Belediyesi GSK (A)

B GRUBU

Gelişim Koleji
İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK
Petkim Spor Kulübü
Karşıyaka Spor Kulübü (A)
Rota Koleji Spor Kulübü
Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü (A)

U18 ERKEKLER ÜST KLASMAN

  • Normal sezon karşılaşmaları iki grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve ilk dört (4) sırayı alan takımlar Final Grubu’na yükselecektir.
  • Final Grubu karşılaşmaları 8 takımla tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır ve sıralama belirlenecektir.
  • Normal sezonda gruplarını son 2 sırada tamamlayan takımlar (A5, A6 ve B5, B6) 2022-2023 sezonunda U18 erkekler alt klasmana düşecektir.

A GRUBU

Petkim Spor Kulübü
Karşıyaka Spor Kulübü
Rota Koleji Spor Kulübü
Karşıyaka Çarşı Koleji
Bornova Belediyesi GSK
Bandırma İzmir Spor Kulübü

B GRUBU

Gelişim Koleji
Ege Elit Spor Kulübü
Ege Asist Spor Kulübü
Yarımada Spor Kulübü
Öbek Boğaziçi Okulları
Karşıyaka Belediyesi GSK (A)

More in Haberler