Sosyal Medya:

Haberler

Gelişim Koleji Kritik Maçı Kolay Kazandı

Genç erkekler final grubunda ilk devrenin son karşılaşmaları bu hafta içinde oynanacak. Son haftanın ilk maçında 1 galibiyetli iki ekibin mücadelesinde Gelişim Koleji, ilk yarıda zorlanmasına rağmen Nergiz’i 74-55 mağlup etti. Bu sonuçla ikinci galibiyetini alan Gelişim Koleji, üçüncü sıraya yükselirken, Nergiz 1 galibiyette kaldı.

Karşılaşmaya oldukça etkili başlayan ve 8-2 öne fırlayan Nergiz skor üstünlüğünü kısa sürede kaybetti. İkili oyun savunmasında rakibine zorluk çıkaramayan ve kolay basketler yiyen Gelişim Koleji ise öne geçmesine rağmen farkı arttıramadı. İlk periyot 19-16 Gelişim Koleji üstünlüğü ile sona erdi. Deniz Genç ve Cem Sertkaya’nın karrşılıklı iyi oyunları ilk çeyrekte göze çarpan performanslardı. İkinci çeyrek ile beraber oyun üstünlüğünü eline alan ve kontenjan oyuncusu Doğa Ergazi’nin dominant performansı ile vites yükselten Gelişim Koleji, momentumu yakaladı ve farkı açmaya başladı. Mola dönüşü Seyit ile isabetler bulan Nergiz, oyunu yeniden dengelese de soyunma odasına Gelişim Koleji 39-33 üstün gitti.

İkinci yarıya iyi başlayan ve kısa sürede farkı çift haneye taşıyan Gelişim Koleji, Doğa ve Deniz’in iyi oyunlarının yanına kenardan gelen Müştak’ı da ekleyince skor bulmakta sorun yaşamadı. Nergiz ise kısa oyuncularının potaya gitmekte sorun yaşaması ve preste kaybedilen toplar sebebi ile oyundan kopma noktasına geldi. Üçüncü periyodu 56-42 önde kapatan Gelişim Koleji, son çeyreği de aynı performansla ve sertlikle oynayınca maçı da 74-55 gibi farklı bir skorla kazandı.

gelişim

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler