Sosyal Medya:

Haberler

Yağız Can: TBF Ligleri’ne Güven Kaybı Var

İstanbul basketbol altyapı liglerinin başarılı organizasyonlarından Parlayan Yıldızlar Spor Kulübü’nün Başkanı Yağız Can sitemizin sorularını yanıtladı. 

Henüz yeni bir organizasyon olmalarına rağmen hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini söyleyen Can, ayrıca TBF Liglerinde değişen kurallar sonrasında standart yakalama konusunda sıkıntılar yaşandığını belirtti.

***

-Sezonun yarısı geride kaldı. Sezon başında ne gibi hedefler belirlemiştiniz? Şu ana kadar bu hedefler doğrultusunda çalışmalarınız ne durumda?

8 tek yaş kategorisinde takım kurmuştuk. Zor bir şey bu. Biliyorsunuz özellikle bazı özel ligler çift yaş şeklinde oynatılıyor. Takımlarımızın sezonun ilk yarısını başarılı geçirdiğini düşünüyorum. Hedeflerimiz kurduğumuz takımların oynadıkları liglerde başarılı olmasıydı. Şu an için bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz.

-Parlayan Yıldızlar Spor Kulübü olarak kurulduğunuz günden bu yana geldiğiniz nokta hakkında neler söylemek istersiniz? Hayal ettiğiniz yerde misiniz?

Şu an için ulaştığımızı düşünüyoruz. Daha 2.5 senelik bir kulübüz. Yani 2.5 senelik bir kulüp için dediğim gibi 8 tane takımın altyapılarda oynaması, onun dışında spor okullarının düzgün eğitim vermesi ve bu şekilde tanınması bizim şu ana kadar hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizi düşünmemizi sağlıyor.

-Şu anda hangi branşlarda ve yaş gruplarında mücadele ediyorsunuz? Kulüpte çalışan antrenör kadrosundan bahsedebilir misiniz?

Basketbol branşında 9 tane antrenörümüz var. Başantrenörümüz olarak Ümit Dahar görev yapıyor. U-14, U-15 ve U-16 takımlarımız için kondisyon antrenörümüz bulunmaktadır. Haftada 2 gün kondisyon antrenmanı yapıyorlar. Hepside kendi dallarında uzman kişiler, gayet memnunuz. Bizde zaten çok fazla değişim olmaz. Sezon başında konuşulur, anlaşılır ve sezon sonuna kadar çok önemli bir şey olmadığı taktirde aynı şekilde devam edilir.

“ŞU AN STANDART YOK”

Sezon başında bazı kural değişiklikleri yapıldı. Bu kural değişiklikleri hakkında neler söylemek istersiniz.? 

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler