Sosyal Medya:

İstanbul

Ömer Faruk Yurtseven: Obradovic benim iyiliğim için konuştu

Adı son zamanlarda yaptığı tercih ve NCAA’de oynama isteğiyle gündeme gelen, hatta koç Zeljko Obradovic tarafından da eleştirilen Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Ömer Yurtseven Scouthoops’a açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’yi her zaman seveceğini ancak kararını verdiğini belirten genç oyuncu şunları söyledi:

“Kulüpte kalsam da ayrılsam da Obradovic’i ve Fenerbahçe’yi her zaman seveceğim çünkü ben bu kulüpte büyüdüm ve bu seviyeye gelebilmemde önemli rol oynadılar. Obradovic’in basın toplantısında söylediklerinin de benim iyiliğim için olduğunu biliyorum. Buna rağmen ben tercihimi kolej liginde oynamaktan yana kullandım çünkü eğitimime basketbol oynayarak devam etmek istiyorum. Bu ikisi benim için hayati bir öneme sahip.”

“Birçok kolejden yetkililer arıyor ve mesaj atıyorlar. Şuanda eğitimim ve basketbolum adına bana en iyi uyacak olan okulu seçmeye çalışıyorum.  Utah, Cal, Oregon, Miami, UNC, NC State, Arizona, Arizona State, Kentucky, Tennessee, Mizzou, Ohio State, Georgia Tech, USC ve Texas görüşmekte olduğum okullar arasında.”

“Çok yönlü bir oyuncu olduğumu düşünüyorum ve hala geliştirmem gereken yönlerimin olduğunu biliyorum, vücudum ve oyun zekam gibi. Öğrenmeye aç olduğuma ve sorumluluk alabileceğime inanıyorum.”

Ömer’in kısa kariyerinde şimdiye dek önemli bir performans ortaya koyduğunu da belirten site, Draft Express’e göre milli oyuncunun 2017 NBA Draft’ında ilk 10 sıra içinde seçilmesinin muhtemel olduğunu da hatırlattı.

Kaynak: trendbasket.net

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > İstanbul