Sosyal Medya:

Haberler

İstanbul U-18 Genç Kızlar Final Grubu’nda Heyecan Sürüyor

Büyük bir çekişmeye sahne olan İstanbul U-18 Genç Kızlar A Ligi Final Grubu’nda 2017 – 2018 sezonu heyecanı tüm hızıyla sürüyor. 

İstanbul şampiyonunun direkt olarak Türkiye Şampiyonası biletini alacağı Final Grubu’nda altıncı maçlar geride kaldı. Oynadığı 6 maçı da kazanmayı başaran Galatasaray şu anda ilk sırada yer alıyor. Sarı-kırmızılı ekibi 7 maçta 5 galibiyeti bulunan İstanbul Üniversitesi ve Beşiktaş takip ederken, 6 maçta 5 galibiyet alan Fenerbahçe ise 4. sırada yer alıyor. İstanbul U-18 Genç Kızlar A Ligi Final Grubu’nda karşılaşmalar çift devreli lig usulüne göre oynanacak.

İSTANBUL U-18 GENÇ KIZLAR A LİGİ PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

KLASMAN GRUBU’NDA ŞAMPİYONA YARIŞI SÜRÜYOR

İlk tur gruplarında istediğini alamayan ve Klasman Grubu’nda mücadele eden takımlar için Türkiye Şampiyonası şansı devam ediyor. İstanbul U-18 Genç Kızlar A Ligi Klasman Grubu’nda yer alan ilk dört takım eleme maçları sonrasında Türkiye Şampiyonası’na gitmek için mücadele edecek. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak olan grupta 10 maçta 9 galibiyet alan Dostlukspor ilk dört içerisinde yer almayı garantileyen takımlar arasında yer alıyor. Dinamo, Allstars İstanbul ve Bayrampaşa Sportif grupta tek yenilgisi olan diğer takımlar olarak göze çarpıyor.

İSTANBUL U18K A LİGİ KLASMAN GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul şampiyonu ile beraber Türkiye Şampiyonası’na gidecek olan diğer 4 takım eleme maçları sonrasında belli olacak. Final Grubu’nda altıncı (6.), yedinci (7.), sekizinci (8.) ve dokuzuncu (9.) sırayı alan takımlar, Klasman Grubu’nda birinci (1.), ikinci (2.), üçüncü (3.) ve dördüncü (4.) sırayı alan takımlarla eleme maçları oynayacak. Bu eleme maçlarından galip çıkan takımlar Final Grubu’nu ikinci (2.), üçüncü (3.), dördüncü (4.) ve beşinci (5.) sırada bitiren takımlarla karşılaşacak ve bu eşleşmelerin galibi Türkiye Şampiyonası’na gidecek.

ELEMİNASYON MAÇLARI (TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA GİDECEK TAKIMLAR)
1 FİNAL 6 KLASMAN 4
3 FİNAL 8 KLASMAN 2
       
2 FİNAL 7 KLASMAN 3
4 FİNAL 9 KLASMAN 1
       
5 FİNAL 2 4. MAÇ GALİBİ
6 FİNAL 3 3. MAÇ GALİBİ
7 FİNAL 4 2. MAÇ GALİBİ
8 FİNAL 5 1. MAÇ GALİBİ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler