Sosyal Medya:

Haberler

İstanbul Spor Tesisi İşletmecileri Esnaf Odası Kuruluyor

Uzun yıllardır spor işletmecilerinin esnaf odası olmak için verdiği mücadele 03.11.2020 tarihi itibariyle İSTESOB (İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği) toplantı salonunda 1. Üye bilgilendirme toplantısı ile kurulmaya başladı.

İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Sayın Faik YILMAZ’ ın önderliğinde ve İSTESOB yönetim kurulunun tam desteği ve Ender KAYA’ nın sunumuyla gerçekleşen toplantıda mesleğin genel sorunları, devlet nezdinde tanına bilirlik, oda olmanın avantajları ve mesleği daha nasıl geliştirebiliriz konuşulurken yeni istihdamlar sağlayıp devlete nasıl katma değer sağlanacağı konuşuldu. Toplantıda Ender KAYA sporun dünyadaki yeri ve ülke ekonomisine ne kadar katkı sağladığı hakkında bahsederken, bu meşaleyi İstanbul’dan yakıp tüm Türkiye’de devam edeceğini ve tüm spor işletmecileri ile spor eğitmenlerini bu odanın içinde birleştirip İstanbul’un en önemli odalarından birini kurmak için yoğun mesai ve çaba harcayacağı konusunda detaylı anlatımlarda bulundu.

Toplantıda Üyelik şartlarından bahseden ERKAN ASLAN YURTSEVEN öncelikle Gelir Vergisi yönünden şahıs mükellefi olunması gerektiği ve uygun nace kodu ile vergi açılışı yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Daha önce böyle bir odanın olmamasından dolayı yanlış nace kodu kullanan üyelere ise nace kodlarını düzeltmeleri konusunda bilgilendirdi. İlk defa açılış yapacak işletme sahiplerine ise bu konuda tam destek vereceğinin sözünü verdi.

Pandemi sürecinden dolayı sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleşen toplantı küçük gruplar halinde ileriki haftalarda da devam edeceği ve kısa süre içerisinde büyük bir toplantı ile seçimli genel kurulun yapılacağı tüm üyelere bildirildi.

Diğer Haberler > Haberler