Sosyal Medya:

İstanbul

ISBL Adım Adım Türkiye’ye

UBA International, Avrupa’nın üniversiteler bazında en önemli ligi olan ISBL’in Türkiye’deki haklarıyla ilgili olarak anlaşmaya vardığını açıkladı.

İşte UBA International tarafından yapılan açıklama;

Son yıllarda başarılı çalışmalar gerçekleştiren Uluslararası Basketbol Akademi UBA International yine oldukça önemli bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

Avrupa’nın üniversiteler bazında en önemli ligi olan International Students Basketball League ISBL, Türkiye ayağı için gerekli çalışmaları yapma konusunda UBA International ile anlaşmaya vardı. Buna göre UBA International, ISBL Cup’ın Türkiye ayağı ve yurt dışında yapılacak olan ISBL Cup turnuvalarına Türk takımlarının katılımıyla ilgili resmi görüşmeleri yapma hakkına sahip olacak.

21 Eylül 2012 yılında kurulan ISBL Cup’ın ilk aşaması 4 farklı şehirde gerçekleştiriliyor ve ilk iki sırayı alan okullar yarı final oynama hakkı elde ediyor. Toplam 8 takımın yer aldığı yarı final aşamasında ilk dört sırayı elde eden takımlar ise Mayıs ayındaki Final Four’da şampiyonluk için mücadele ediyor. International Students Basketball League ISBL’in son şampiyonu Letonya Üniversitesi’ni 67-57 mağlup eden Tallinn Teknoloji Üniversitesi olmuştu.

Büyük bir heyecana sahne olan ISBL organizasyonunda yer alan takımları aynı zamanda birbirinden değerli sürprizler bekliyor. Geçtiğimiz sezon ISBL All-Star takımı, NCAA Division 1 ekiplerinden University of South Alabama ile bir karşılaşma yaparken, şampiyon Tallinn Teknoloji Üniversitesi ise Turkish Airlines Euroleague final gününde Berlin’de CSKA Moskova’nın B takımı ile oynama fırsatı elde etmişti.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > İstanbul