Sosyal Medya:

Haberler

Fırat Okul: Altyapıdan oyuncu yetiştirerek istikrarlı olmaya çalıştık

[InPostAds ad=”1″]

Bilyoner Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından İstanbul Üniversitesi Başantrenörü Fırat Okul yeni sezon öncesinde açıklamalarda bulundu.

[InPostAds ad=”2″]İstanbul Üniversitesi’nin geride kalan sezon ile aşağı yukarı denk bir kadro yapısı ile yola devam edeceğini ifade eden Fırat Okul, altyapıdan sağladıkları verime de değindi.

İşte Fırat Okul’un tbf.org.tr’ye verdiği röportajdan bir bölüm;

Bütçemiz aşağı yukarı geçen senekiyle aynı, bu sebeple aynı çizgide yolumuza devam ediyoruz. Hedeflerimizi olabildiğince yüksek tutup üst düzey motivasyonla geçen seneden daha iyi sonuçlar almak için çabalayacağız. Geçmişe baktığınızda ciddi paralar harcayan, kaliteli oyuncuları toplayan takımların hedeflerine ulaşmaktan çok uzakta kaldığını hatırlayacaksınız. Bu kadar para harcadım, aynı miktarda verim alacağım diye bir kaide yok. Takımda birlik beraberlik olmadığı zaman hiçbir yere varılmaz. Biz yıllardır İstanbul Üniversitesi’nde altyapıdan oyuncu yetiştirerek mütevazı bütçelerle takım kurarak istikrarlı olmaya çalıştık. Zaten İstanbul Üniversitesi altyapısından birçok oyuncu çıkarttı… Sadece oyuncu değil, antrenör ve idareci de çıkarttı. Bence ancak bu mantıkla ilerleyince zemin sağlam olabilir… Bazı takımlar beş kişiyle sezonu açarken ben on beş kişiyle açabiliyorum. Türkiye üçüncüsü olmuş bir genç takımım var, onlarla beraber on beş kişi antrenmanlarımızı yapabiliyoruz…

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler