Sosyal Medya:

Haberler

Erdal Erdinç: Bireysel Antrenmanlar Olmazsa Olmaz

– Uzun yıllardır altyapılarda çalışan bir antrenör olarak hem oyuncuların hem de antrenörlerin kendilerine uzun vadeli olarak gerekli yatırımları yaptığını düşünüyor musunuz?

Erdal Erdinç: Şu anki altyapı antrenörlerinin benim başladığım yıllardaki halimden çok daha iyi olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Artık internet ortamında ufkunuz çok geniş bir açıya sahip. Her türlü drill, çalışma, bilgi fazlasıyla mevcut. Asıl önemli olan bu genç arkadaşların hedeflerine ulaşmak için çalışırken, önlerine çıkan engelleri aşmalarına kimler ne kadar yardımcı olacak. Bu hem oyuncular hem de antrenörler için geçerli. Federasyon, idareciler, kulüpler yaptıkları projelerle onlara ne kadar destek olacaklar.

– Son dönemde ülkemizde antrenörler için bazı kriterler getirildi. Aynı zamanda yabancı sayısında da değişikliğe gidildi. Bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Erdal Erdinç: Getirilen kriterleri ve çalışmaları çok faydalı görüyorum. Gelecek yılların, bu ekonomik şartlarda, Türk antrenör ve oyuncularının olacağını düşünüyorum. Süper Lig’de 3 + 2 kuralından yanayım. En fazla iki sene sallanırız. Sonrasında hem milli takım için hem de kulüplerimiz için çok keyifli olacağını düşünüyorum.

– Genel olarak Türkiye’deki basketbol yapılanması hakkında neler söylemek istersiniz? İstanbul ve diğer iller ayrı tutmak gerekiyor diye düşünüyorum. Sizce yapılan doğrular ve yanlışlar nelerdir?

Erdal Erdinç: Genel olarak yeni federasyonla beraber basketbol yapılanmasında, doğru hamleler yapıldığını düşünüyorum. Tabii ki her değişikliğin hataları ve doğruları olacaktır, zaman içerisinde en doğrusu hayata geçirilecektir. BGL’nin devamlılığını çok önemsiyorum. Gerçekten çok parlak bir proje. Belki şampiyonalar daha uzun ve daha sağlıklı hale getirilebilir. Geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızı sıkıştırılmış programdan çıkartmalıyız.

– Son olarak söylemek istediğini bir şey var mı?

Erdal Erdinç: Son olarak şunu söyleyebilirim; Altyapı olmazsa olmaz! Her sene bu bütçeler olamaz, zaten olmamalı da! Kendi antrenörümüze, kendi oyuncumuza daha çok değer verdiğimiz, güzel ve başarılı yıllar diliyorum. Altyapı Basket ailesine de yıllardır basketbol altyapısına verdikleri değer için teşekkür ediyorum.

TEŞEKKÜRLER

blank

2 of 2Devamı
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Haberler