Sosyal Medya:

İstanbul

Altyapı Basketbol Antrenörleri Bir Araya Geldi

21 Kasım Pazartesi Günü Fesa – Titan Akademi – Unibasket –Dinamo Basket ve Armada kulüplerinin antrenörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı oldukça ilgi gördü.

Titan Akademi Spor Kulübünün ev sahipliği yaptığı ilk organizasyon yaklaşık 2,5 saat sürdü. 5 kulüpten toplam 23 antrenörün katıldığı toplantı da kulüplerin baş antrenörleri açılış konuşmasında neden böyle bir organizasyon yapıldığını, böyle bir organizasyonun uzun vadede sağlayacağı faydaları genç antrenörlerle paylaştı.

İlk toplantıda Antrenör – Coach Kimdir konusu uzun uzun tartışıldı. Armada Spor Kulübü Baş Antrenörü Cüneyt Gülşen bu konudaki tecrübelerini genç antrenörlere aktardı. Sonrasında Titan Akademi Antrenörü Buğra Oğuz; antrenörlerin antrenman esnasında sahaya yerleşimi ve davranış biçimleri hakkında tecrübelerini aktardı. Son bölümde de Unibasket Baş Antrenörü Sencer Özkal , Basketbolda Asistan Coach’luk kavramıyla ilgili görüşlerini ve tecrübelerini paylaştı.

Toplantının geri kalan kısmında antrenörler kulüplerindeki sistemin işleyişini, nasıl çalıştıklarını antrenmanlarda nelere dikkat ettiklerini birbirlerine aktardılar.

Organizasyonun uzun vadedeki amaçlarına değinen FESA Spor Kulübü Antrenörü Mert YAMAN : “ Burada bulunan antrenörlerin ortak bir hedefi var, zaten fikir de buradan çıktı. Nasıl daha iyi oluruz, kendimizi nasıl geliştirebiliriz. Hepimiz kendi kulüplerinde belli felsefe ve sistemleri oyunculara aktarıp gelişimlerini sağlamaya çalışıyoruz. Yaptıklarımızı anlatarak, tartışarak varsa eksiklerini gidererek bütün antrenörlerimizin daha donanımlı olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Titan Akademi Spor Kulübü Kurucusu ve Baş Antrenörü Buğra Hızal “ Şu anda 5 kulübün katılımıyla bu organizasyonu gerçekleştirdik. Katılmak isteyen tüm kulüplere kapımız açık. İlk toplantıda oldukça güzel bir enerji vardı. Bundan sonraki toplantılarda ben katılımcı sayısının giderek artacağını düşünüyorum” dedi.

Organizasyonun yapısı ve toplantılar hakkında detaylı bilgi almak için altyapibasketbolantrenorleri@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > İstanbul