Sosyal Medya:

Haberler

Yeni Bir Serüven İçin Rotamız Sakarya, TBF Uluslararası U16 Turnuvası Başlıyor!

Yazar: Ömür ÖZCAN | 2018 yılının ilk ayını tamamlamak üzereyiz. Yılın bu zamanlarında Yıldızlar kategorisinde çok prestijli bir organizasyon düzenleniyor. O da TBF Uluslararası U16 Turnuvası. Mini bir Dünya Şampiyonası formatında olan TBF Uluslararası U16 Turnuvası bu yaş kategorisinin, Avrupa Şampiyonası’ndan sonra gelen belki de en önemli organizasyonu. Geçtiğimiz yıllarda birçok önemli yıldız bu turnuvada boy göstermişti. Yakın tarihe bakacak olursak da direkt olarak akıllara Ömer Faruk Yurtseven, Furkan Korkmaz, Dzanan Musa gibi isimler geliyor.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası ilk olarak 1994 yılında Sakarya’da düzenlenmişti. Sakarya’da düzenlenen ilk turnuvanın ardından bu önemli organizasyona Edirne, Antalya, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya ve Samsun gibi şehirler de ev sahipliği yaptı. Bu sene itibariyle de tekrar Sakarya’ya geri dönüş yapıyoruz. Sakarya, yanılmıyorsam bu turnuvaya en çok ev sahipliği yapan şehrimiz. Bu yıl da organizasyona iki takım ile birlikte katılıyoruz. 2002 doğumlu oyunculardan kurulu Yıldız Milli Takım, Gökhan Güney yönetiminde Sakarya’da olacak. 2003 doğumlu oyuncuların bulunduğu U15 Milli Takımımız ise Semih Soğuksu önderliğinde bu önemli organizasyonda boy gösterecek.

Geçtiğimiz yılki TBF Uluslararası U16 Turnuvası beklentilerin çok çok altındaydı. Almanya, Fransa ve Sırbistan gibi önemli ülkeler, Türkiye’de yaşanan kötü olaylar nedeniyle organizasyona katılmamışlardı. Bu yıl ise organizasyon tabiri caizse bomba gibi! Sekiz ülke Sakarya’da boy gösterecek ve Yıldız Milli Takımımız da bu önemli turnuvada A Grubu’nda yer alıyor. U15 Milli Takımımız ise B Grubu’nda mücadele edecek. A Grubu’nda yer alan diğer takımlar ise Fransa, Litvanya ve Sırbistan. B Grubu’nda ise Arjantin, Bosna Hersek ve Çin’in U17 Takımı yer alıyor. Heyecan Cumartesi günü itibariyle başlayacak. Ben de en kötü Pazar günü Sakarya’da olacağım ve bu önemli organizasyonu yerinden takip edeceğim.

Turnuvada günde dörder maç oynanacak. Turnuvadaki tüm mücadeleler Sakarya Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ve heyecan tam yedi gün sürecek. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülkeler doğrudan yarı finale yükselecek. Gruptan çıkamayan takımlar ise kendi aralarında klasman maçları oynayacak. Organizasyonun açılış mücadelesinde U15 Milli Takımımız sahne alıyor. Semih Soğuksu yönetimindeki Millilerimizin rakibi Bosna Hersek. Açıkçası 2002 jenerasyonuna henüz hakim değilim. Çoğu yeteneği de ilk kez bu turnuvada canlı izleyeceğim. Ama yine de ufak ufak detayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Dilerseniz A Grubu ile başlayalım ve defteri Yıldız Milli Takımımız ile açalım.

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Haberler