Sosyal Medya:

Haberler

Yalçın Granit: Yardımcı Antrenörlerin Oyuna El Atması Lazım

[InPostAds ad=”1″]

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Sapanca’da düzenlenen Arama Konferansı’nın ilk gününde Türk basketbolunun efsane ismi Yalçın Granit değerlendirmelerde bulundu.

[InPostAds ad=”2″]Basketbol duayeni Yalçın Granit ise yapmış olduğu konuşmada, “Öncelikle Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Böyle bir organizasyon ilk kez gerçekleştiriliyor. Umarım bundan sonra da devam eder. Kendisine bu organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yalçın Granit ayrıca “Türkiye’de oyuncu değil oyun önemli. Özelikle A Takımlar’da; başta Ergin Ataman akıllı oyuncularıyla oyunu kazandı. Oyuncu kazanmak diye bir şey yok… Yardımcı antrenörlerin de oyuna el atması lazım. Artık oyunda savunmalar ön plana çıkıyor. Türkiye’de bugün hayranlıkla izleyeceğim tek bir oyuncu yok. Yunanistan’ı ele alalım; Spanoulis ile oynarken onlar Avrupa’nın zirvesindeydi. Bu oyuncular milli takımı bırakınca geriye düştüler. Hem oyuncu yetiştirmek ve hem de maç kazandırmayı antrenörlerden beklemek haksızlık. Asistan antrenörlerin daha efektif olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: tbf.org.tr

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler