Sosyal Medya:

Unibasket Antrenörleri Cem Akdağ’dan Eğitim Aldı

Unibasket Spor Kulübü teknik ekipte yer alan antrenörlerinin gelişimleri açısından deneyimli antrenör Cem Akdağ ile bir çalışma gerçekleştirdi.

İşte kulüp tarafından çalışma hakkında yapılan açıklama;

UNIBASKET Spor Kulübü ; Teknik Ekibinin (koçlarının) kariyer gelişimlerine yönelik planları çerçevesinde, Milli Antrenör Cem AKDAĞ’ ı ; hazırlamış olduğu “Kazanırken Öğrenmek Eğitim Programı” nı uygulamak üzere, kulübün salonunda ağırladı.

2 gün süren yoğun eğitim programı kapsamında ; bireysel sporcu gelişimi ile ilgili bilgilerin yanı sıra, hücum ve savunma sistemlerinin incelikleri, hızlı ve sert oyun öğretileri ile bu öğretilere yönelik uygulamalı eğitimler yapıldı. Ayrıca deneyimli koç, Unibasket koçlarına takım oyununa yönelik bilgi ve deneyimlerini aktardı. Her antrenmanın sonunda da, soru-cevap ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kulüp Başkanı Derya Erçevik konuyla ilgili olarak şunları söyledi ;

20 Yıllık istikrarlı, disiplinli, başarılı ve hedefleri olan bir spor kulübü olarak, sevgili koçlarımızın ve sporcularımızın eğitim ve gelişimlerine büyük önem veriyoruz. EĞİTİM ; ÜLKEMİZİN VE KULÜBÜMÜZÜN BİRİNCİ ÖNCELİKLİ MESELESİDİR.

 

İnsana ve eğitime yatırım yapıyoruz. Bu bakış açımız çerçevesinde ; Milli Antrenör Cem Akdağ’ ın, hazırladığı, “Basketbol Koçlarına Yönelik Eğitim Programı”nı çok değerli buluyoruz. Türk Basketbolu’nun önemli koçlarından biri olan dostumuz Cem Akdağ ile birlikte yoğun ve çok faydalı iki gün geçirdik. Deneyimli koç, eğitim programıyla, ekibimize sıcak ve dostça kişiliği ve geniş bilgi ve deneyim birikimiyle çok büyük katkı sağladı. Kulüp olarak çok yararlandık, en kısa sürede farklı konularla eğitimin tekrarını talep edeceğiz. Koç Cem Akdağ’ı bu projesi nedeniyle gönülden kutluyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Dünyanın önemli basketbol ülkelerinden biri olan ülkemizde, basketbol antrenörlüğünü uzun süreli ve yoğun programlarla ve bütün detaylarıyla öğretecek bir eğitim sistemi ve kurumu bulunmaması nedeniyle, üst düzeyli koçların yanında yetişen çok sınırlı sayıdaki genç koçların dışında kalan binlerce basketbol koçunun ve koç adayının kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla, bütün altyapı kulüplerimizi (koçlarımızın eğitimi ve gelişiminin yanı sıra motivasyonlarına da büyük katkı sağlayan) bu önemli programa katılmaya çağırıyoruz.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler >