Sosyal Medya:

Haberler

U18 Kızlarda İstanbul Üniversitesi Yarı Finalde

Hatay’da gerçekleştirilmekte olan U18 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası çeyrek finalinde İstanbul Üniversitesi ile Çankaya Üniversitesi karşılaştı.

24-27 Mayıs 2017 tarihlerinde Hatay’da düzenlenmekte olan Türkiye Şampiyonası’nda çeyrek finalin ilk maçını İstanbul Üniversitesi 61-60’lık skorla kazandı. İstanbul Üniversitesi yarı finalde Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.

Sezonu İstanbul şampiyonu olarak tamamlayan İstanbul Üniversitesi ile Ankara şampiyonu Çankaya Üniversitesi arasındaki mücadele oldukça çekişmeliydi. İlk çeyreği 12-11’lik skorla önde tamamlayan İstanbul Üniversitesi karşısında etkili olmayı başaran Çankaya Üniversitesi farkı bir ara 10 sayıya kadar çıkarsa da devreye 29-22 önde girdi. Üçüncü çeyrekte oyundaki kontrolü yeniden ele alan İstanbul Üniversitesi 43-39’luk skorla son çeyreğe üstün girdi. Son çeyrek büyük bir çekişmeye sahne olurken, İlayda Güner ile etkili olan İstanbul Üniversitesi müsabakadan 61-60’lık skorla galip ayrıldı.

İLAYDA GÜNER TAKIMINI SIRTLADI

İstanbul Üniversitesi’nde 30 sayı 14 ribaund ile oynayan İlayda Güner karşılaşmanın yıldızı olurken, Eylül Minez 6 sayı 8 ribaund ve Kardelen Gezgin 6 sayı 3 ribaund ile oynadı.

Çankaya Üniversitesi’nde 17 sayı ile oynayan Simay Naz Öğet, 10 sayı 7 ribaund 4 asist ile oynayan Aysude Yıldıztekin ve 11 sayı 4 ribaund ile oynayan Buse Lal Utku yenilgiye engel olamadı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler