Sosyal Medya:

Haberler

U18 Erkeklerde Çekişmeli Maçın Galibi Genç Karşıyakalılar

Bursa’da düzenlenmekte olan U18 Genç Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde Beşiktaş ile Genç Karşıyakalılar karşı karşıya geldi.

22 – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilen U18 Genç Erkekler AA Türkiye Şampiyonası C Grubu’nda Genç Karşıyakalılar rakibini 81-73’lük skorla geçerek iyi bir başlangıç yaptı.

Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk üç dakikalık bölümü 5-5’lik eşitlikle geçildi. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği çeyreğin sonunda skor tabelasında 18-18’lik eşitlik göze çarpıyordu. İkinci çeyreğe Can Bayülken’in sayılarıyla başlayan Genç Karşıyakalılar karşısında siyah beyazlılar ilk üç dakikayı 26-21 önde tamamladı. Fakat İzmir ekibi farkın daha da açılmasına izin vermedi ve oyunda dengeyi kurdu. Çekişmeli geçen son bölümün ardından soyunma odasına Beşiktaş 36-34’lük skorla önde girdi.

SON BÖLÜMDE GENÇ KARŞIYAKALILAR ÖNE ÇIKTI

İlk yarıya benzer şekilde başlayan ikinci yarının ilk dört dakikası 44-44’lük eşitlikle geçildi. Peter Stümer’in üç sayılık isabetiyle dengeyi bozan siyah beyazlılar çeyreği uzun bir süre önde götürse de son bölümde Genç Karşıyakalılar, Kaan Aksoy’dan gelen isabetle bu çeyreği 58-56 önde tamamladı. Son çeyreğe İzmir ekibi iyi başlasa da Beşiktaş, Stümer’den gelen üç sayılık isabetlerle oyunda kalmayı başardı. Çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü 67-67’lik eşitlikle geçilirken, 8-0’lık bir seri bulan Genç Karşıyakalılar skorda bir anda öne geçti ve bu üstünlüğünü koruyarak mücadeleden 81-73’lük skorla galip ayrıldı.

Genç Karşıyakalılar’da Gökhan Edge Demirli 18 sayı 16 ribaund 4 asist, Muhammet Ahmet Acar 11 sayı 14 ribaund, Ali İhsan Paçacı 14 sayı 7 ribaund ve Kaan Arsoy 13 sayı 3 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.

Beşiktaş’ta Kerem Akgün 23 sayı 15 ribaund, Peter Stümer 15 sayı 4 ribaund ile çift haneli sayılara ulaşırken, Erol Yiğit Şekeroğlu 8 sayı 6 ribaund ve Vahid Mahmutlar 8 sayı ile oynadı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler