U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Şampiyon: Antalya Gelişim Gençlik

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2021-2022 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, final müsabakasında TED Ankara Kolejliler’i 53-50’lik skorla mağlup eden Antalya Gelişim Gençlik şampiyonluğa ulaştı.

Karşılaşmaları TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter ve TBF yetkilileri takip etti.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Sivas’ın yaptığı U18 Erkeler Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Sivas Taha Akgül Spor Salonu ve 4 Eylül Spor Salonu’nda oynandı. Sivas Taha Akgül Spor Salonu’ndaki final maçının ardından Antalya Gelişim Gençlik şampiyonluğa ulaşırken, TED Ankara Kolejliler ikinci ve Tofaş da üçüncü oldu.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Ramazan Bulut (Antalya Gelişim Gençlik) en değerli oyuncu seçilirken; Cem Küçüközkan (Tofaş), Kaan Tunç (TED Ankara Kolejliler), Salih Altuntaş (Anadolu Efes), Çağan Ege Özgür (Antalya Gelişim Gençlik) ve Tarkan Tulga (Antalya Gelişim Gençlik) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Doğan Bozveli (Gelişim Koleji) sayı, Berke Ersöz (Antalya Gelişim Gençlik) asist, Evren Demirci (Tofaş) ribaund, Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji) blok ve Sarp Furtun (TED Ankara Kolejliler) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.