Sosyal Medya:

Haberler

U18 Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali (7. ve 8. Bölgeler) Başlıyor

U18 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Balıkesir’de organize edilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 2016-2017 sezonu Yurtiçi Faaliyetleri programı kapsamında organize edeceği U18 Erkekler A Seviye 7. ve 8. Bölgeler Türkiye Şampiyonası Yarı Finali 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Balıkesir’de organize edilecek.

Bu sezon ilk defa uygulanacak A Seviye Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde, İstanbul A Seviye Ligi’nden ilk 7 takım, Ankara A Seviye Ligi’nden ilk 3 takım, İzmir A Seviye Ligi’nden 3 takım, Bursa Ligi’nden 3. ve 4. takım ile Balıkesir Ligi’nden 2. takım yer alacaklar.

Tek devreli lig usulü oynanacak maçlar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak toplam sekiz takım A Seviye Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.

STATÜ

Belirlenen bu 16 takım, 4’er takımdan oluşan 4 gruba ayrılır (A,B,C,D). Kura çekimi gruplarda her ilden bir takım (İstanbul’dan her grupta en fazla 2 takım) olacak şekilde düzenlenir. Her takım grubunda tek devreli lig usulü toplam 3 maç yapar. Gruplarda oynanan karşılaşmaların ardından, gruplarını ilk iki (2) sırada tamamlayan toplam sekiz (8) takım A Seviyesi Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanır.

Not: Aynı ilden belirtilenden fazla sayıda takımın aynı gruba düşmesi durumunda kurada son çekilen takım takip eden uygun gruba yerleştirilir.

İSTANBUL

 1. Florya Elit
 2. Teşvikiye Akademi
 3. İstanbul Gelişim
 4. Yıldırım GSK
 5. Bayrampaşa Bilgi Gençlik
 6. Akademi İstanbul
 7. Teşvikiye

İZMİR 

 1. Pınar Karşıyaka
 2. Ege Elit Spor Kulübü
 3. Ege Asist Spor Kulübü

ANKARA 

 1. Çağdaş Batı İhtisas
 2. Gazi Basketbol
 3. SportsA Academy

BURSA 

 1. Final Spor (Yerel Lig Üçüncüsü)
 2. Bursaspor (Yerel Lig Dördüncüsü)

BALIKESİR

 1. Banvit Basketbol

Kaynak: tbf.org.tr

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler