Sosyal Medya:

Haberler

U16’da TED Ankara Koleji, Fenerbahçe Galibiyetiyle Başladı

İstanbul’da düzenlenen olan U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde Fenerbahçe ile TED Ankara Kolej’i karşı karşıya geldi.

9-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası C Grubu açılış mücadelesindeki karşılaşmayı TED Ankara Kolej’i 81-80 kazanarak turnuvaya galibiyetle başlayan taraf oldu.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçın ilk periyotu 21-19 Fenerbahçe üstünlüğüyle geçildi. İkinci periyotta bulduğu sayılarla farkı açan Fenerbahçe devreye 42-35 önde girmeyi başardı. Üçüncü periyotta farkı kapatmaya başlayan TED Ankara Kolejliler son periyotta oyunun kontrolünü eline alarak farkı 11’e kadar çıkardı ve maçtan 81-80 önde ayrıldı.

TED Ankara Koleji’nde Tarık Günay 22 sayı, 8 ribaund, 4 çalma, Emir Büyükhanlı 19 sayı, 7 ribaund, 4 asist, 2 top çalma ve Ömer Yasir Küçük 12 sayı, 4 ribaund, 5 asist, 4 top çalma ile galibiyetle ön plana çıkan isimler oldu.

Fenerbahçe’de ise Cem Kırcıman‘ın 16 sayı, 9 ribaund ve İsmail Karabilen‘in 12 sayı, 8 ribaund, 2 asistlik performansı galibiyete yetmedi.

U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI VE İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler