Sosyal Medya:

Haberler

U16’da Sakarya Belediyesi, Çankaya Üniversitesi’ni Mağlup Etti

İstanbul’da düzenlenen U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nın ikinci günü A Grubu mücadelesinde Sakarya Belediyesi ile Çankaya Üniversitesi karşılaştı.

9-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası A Grubu mücadelesinde Sakarya Belediyesi, Çankaya Üniversitesi’ni 68-58 mağlup ederek yara sardı.

Maça 4-0’lık seri ile başlayan Sakarya Belediyesi ilk periyotu 13-9 önde geçti. Dengeli geçen ikinci periyotun ardından Sakarya Belediyesi yarıya 29-24’lük skor avantajıyla girdi. Sakarya ekibinin farkı 13 sayıya kadar çıkardığı üçüncü periyot sonrasında Çankaya Üniversitesi farkı 4’e kadar indirse de Sakarya Belediyesi karşılaşmayı 68-58 kazanmayı başardı. 

Sakarya Belediyesi’nde Yasin Tok 18 sayı 5 ribaund 6 asist, Muhammet Önal 9 sayı 14 ribaund 2 asist ve Burak Çimen 13 sayı 4 ribaund 3 asist ile galibiyete katkı sağlarken, Çankaya Üniversitesi’nde ise Ahmet Garam Köse‘nin 22 sayı 9 ribaund, Berkay Özbey‘in 2 sayı 4 ribaund 7 asist 7 top çalma ve Batu Durukal 10 sayı 6 ribaund 5 asistlik performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

A Grubunda Bantiv’in 2 galibiyeti, Sakarya Belediyesi, Çankaya Üniversitesi ve Pınar Karşıyaka’nın 1’er galibiyeti bulunuyor.

U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI VE İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler