Sosyal Medya:

Haberler

U16 Yıldız Kızlarda Çankaya Üniversitesi Türkiye Üçüncüsü Oldu

Kastamonu’da düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası üçüncülük maçında Çankaya Üniversitesi ile Galatasaray karşı karşıya geldi.

10-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kastamonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası üçüncülük müsabakasında Çankaya Üniversitesi, Galatasaray engelini 59-46 ile geçti.

Karşılaşmaya etkili başlayan Ankara ekibi skorda kontrolü alarak ilk çeyreği 18-10 önde kapadı. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü sürdüren Çankaya Üniversitesi devreye 32-21’lik skorla üstün giden taraf oldu. İkinci yarıda farkı açmayı sürdüren sarı siyahlı ekip rakibini son çeyrekteki hamlesine rağmen müsabakadan 59-46’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Çankaya Üniversitesi’nde 16 sayı 4 ribaund 2 asist 4 top çalma ile oynayan Simay Naz Öget, 12 sayı 5 ribaund 2 asist ile oynayan Hayal Aleyna Çatal ve 12 sayı 11 ribaund 4 asist ile oynayan Melike Gültekin çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

Galatasaray’da 14 sayı 6 ribaund ile oynayan Miray Balotu, 8 sayı 11 ribaund 5 asist ile oynayan Sude Yılmaz ve 8 sayı 7 ribaund ile oynayan Beyza Nur Uruç yenilgiye engel olamadı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler