Sosyal Medya:

Haberler

U16 Kızlarda Fenerbahçe Yarı Finale Yükseldi

Kastamonu’da düzenlenen U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın açılış gününde Fenerbahçe ile İstanbul Üniversitesi karşı karşıya geldi.

10-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kastamonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası çeyrek final müsabakasında Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi’ni 68-57 ile geçmeyi başardı. Sarı lacivertli ekip yarı finalde 11 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’te Çankaya Üniversitesi ile karşı karşıya gelecek.

İstanbul şampiyonu olarak turnuvaya gelen İstanbul Üniversitesi ilk çeyreği 13-11’lik skorla önde geçmesine rağmen, ikinci çeyrekte kontrolü alan Fenerbahçe devreye 28-24’lük skorla önde girdi. İkinci yarıda yakaladığı ivmeyi sürdüren sarı lacivertli ekip üçüncü çeyreği 47-38 ile üstün geçerken, mücadeleden de 68-57’lik skorla galip ayrılarak yarı finale yükseldi. İki takım arasında sezon içerisinde oynanan iki maçı da İstanbul Üniversitesi kazanmıştı.

Fenerbahçe’de 19 sayı 9 ribaund ile oynayan Doğa Adıcan, 16 sayı 8 ribaund 5 asist 4 top çalma ile oynayan Duygu Özen ve 11 sayı 4 ribaund ile oynayan Ecem Kazar öne çıkan isimler oldu. İstanbul Üniversitesi’nde ise 19 sayı 6 ribaund ile oynayan Feride Şevval Akalan ve 12 sayı 4 ribaund 3 asist ile oynayan Senay Zeybek yenilgiye engel olamadı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler