Sosyal Medya:

Haberler

U16 Erkeklerde Megabasket Yarı Final Yükseldi

[InPostAds ad=”1″]

Konya’da düzenlenmekte olan U16 Yıldız Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası’nda Megabasket yarı finale yükseldi.

15-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilen U16 Yıldız Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası’nda Megabasket, Çukurova Üniversitesi’ni 76-57 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Grupta oynadığı üç maçı da kazanan Megabasket karşılaşmaya hızlı başladı ve ilk çeyreği 29-17 önde kapadı. İkinci çeyrekte oyun dengeli geçerken aradaki fark değişmedi ve İstanbul ekibi soyunma odasına 46-34’lük üstünlükle girdi. İkinci yarıya iyi başlayan Çukurova Üniversitesi üçüncü çeyrekte rakibine sadece 9 sayı şansı tanıdı ve son 55-47 geri girdi. Fakat son yeniden tempo yapan Megabasket müsabakadan 76-57’lik skorla galip ayrılarak adını yarı finale yazdırdı.

Megabasket’te 18 sayı 4 ribaund 3 asist ile oynayan Bekir Mert Tarla, 18 sayı 22 ribaund ile oynayan Mehmet Orhun Arabacı ve 11 sayı 8 ribaund ile oynayan Doğan Yücetaş galibiyeti getiren isimler oldu.

Çukurova Üniversitesi’nde 15 sayı 5 ribaund ile oynayan Yusuf Akçay ve 15 sayı 4 top çalma ile oynayan Oğuz Kılavuz çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler