Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

U15 Yıldız Milliler, Litvanya’ya Mağlup Oldu

TBF Uluslararası U16 Turnuvası 4. gün karşılaşmasında U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız ile Litvanya karşı karşıya geldi.

TBF tarafından her yıl gerçekleştirilen, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası Sakarya’da devam ediyor.  İlk maçında U16 Yıldız Milli Takımımız’a mağlup olan ikinci maçında Hırvatistan engelini geçen, üçüncü maçında ise Fransa’ya yenilen U15 Yıldız Milliler, Litvanya karşısında sahadan 88-68 mağlup ayrıldı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyreğin sonunda üst üste gelen basketlerle ritim bulan ve savunmada kolay sayılara izin vermeyen U15 Yıldız Milli Takımımız farkı açtı ve ilk çeyreği 24-13 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunma sertliğini arttıran, hücumda da ivme yakalayan Litvan Milli Takımı soyunma odasına 40-39 önde gitmeyi başardı.

Yakın geçen üçüncü çeyrekte U15 Yıldız Milli Takımımız üstünlüğü ele alamasa da farklı oyuncularından gelen katkı ile farkı açılmasına engel oldu ve son bölüme 57-54 geride gitti. Dördüncü çeyrekte çok etkili hücum eden Litvanya, Millilerin direncini kırdı. Üst üste gelen sayılara cevap vermekte zorlanan Milli Takım parkeden 88-68 mağlup ayrıldı.

U15 Yıldız Milli Takım’da Yiğit Hamza Mestoğlu 21 sayı 18 ribaund 6 asist, Eren Deniz 13 sayı 1 ribaund 1 asist, Zekeriya Yiğit Tekin 11 sayı 5 ribaund 5 asist ile öne çıktı.

blank

U15 Yıldız Erkek Milli Takım

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar