Sosyal Medya:

U15 Milli Takımımız Gürcistan’a Uzatmada Mağlup Oldu

Bu yıl Konya’da düzenlenen TBF Uluslararası Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde Türkiye U15 Yıldız Erkek Milli Takımı, Gürcistan ile karşı karşıya geldi.

Turnuvada 2002-2003 doğumlu oyunculardan oluşan kadrosuyla mücadele eden milliler ilk karşılaşmasında Gürcistan’a 100-95’lik skorla mağlup oldu.  U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız yarın saat 16.30’da Bulgaristan ile karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmaya Gürcistan’ın sayılarıyla başlansa da 10-0’lık bir seri yakalayan millilerimiz ilk üç dakikalık bölüm geride kalırken skoru 10-2 yapmayı başardı. Her iki takımın erken faul problemine girdiği çeyrekte Gürcistan ekibimize 15-2 ile karşılık vererek skorda üstünlüğü eline aldı ve ilk bölümü 22-18’lik skorla önde tamamlayan taraf oldu.

İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başlasa da Gürcistan skordaki kontrolünü bırakmadı. Çeyreğin başında Tibet Görener ve Alperen Şengün ile etkili olan Ay Yıldızlılar karşısında Giorgi Cheishvili’nin önemli performansıyla farkın kapanmasına izin vermeyen Gürcistan ilk yarıyı 46-42 ile üstün tamamladı.

MİLLİLER PES ETMEDİ

Dengeli başlayan ikinci yarıda kontrol yine Gürcistan’daydı. Bu çeyrekte 25 sayı bulan Gürcistan bir ara farkı 15 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Son bölümde hücumda toparlanan ve üst üste sayılar bulan U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız farkı azaltsa da son çeyreğe 67-56 ile geride giden taraf oldu.

Dördüncü çeyreğe yakaladığı ritmi sürdürerek 5-0 ile giren ekibimiz farkı tek haneli sayılara indirmeyi başardı. Fakat Gürcistan açısından maçın öne çıkan isimleri arasında yer alan Lasha Mikeladze ve Giorgi Cheishvili yeniden devreye girerek son 4 dakikaya girilirken skorun 80-68’e gelmesini sağladı. Son bölümde etkili bir savunma yapan milliler rakibini durdurmayı başardı. Sarper David Mutaf’ın etkili oynadığı ve son saniye basketine imza attığı bölümde Ay Yıldızlılar karşılaşmayı 85-85 ile uzatmaya götürmeyi başardı.

Uzatma bölümünde milliler 88-87 ile uzun bir aranın ardından öne geçmeyi başarsa da Gürcistan kalan süreyi iyi oynayarak müsabakadan 100-95’lik skorla galip ayrıldı.

RİBAUNDLAR VE TOP KAYIPLARI

Maç boyunca 26’sı hücum ribaundu olmak üzere toplamda 63 ribaund alan ve sadece 14 top kaybı yapan rakibimzi karşısında toplamda 51 ribaund alan ve 23 top kaybı yapan ekibimizin galibiyet için gösterdiği çaba yeterli olmadı.

U15 Milli Takımımız: Alperen Şengün 24 sayı 12 ribaund 1 asist,  Tibet Deniz Görener 15 sayı 4 ribaund 2 asist, Sarper Davit Mutaf 24 sayı 6 ribaund 1 asist, Emir Oflaz 13 sayı 1 ribaund 2 asist, Ozan Koşı 5 sayı 2 ribaund 1 asist, Yiğit Onan 5 sayı 1 asist, Eyüp Can Göncü 6 ribaund 3 asist, Deniz Asım Karabucak 3 sayı 8 ribaund, Ege Ülker 4 sayı 4 ribaund, Lemi Şengül 2 sayı 1 ribaund, Furkan Haltalı 2 ribaund.

Gürcüler’de 28 sayı 14 ribaund ile oynayan Lasha Mikeladze, 31 sayı 5 ribaund ile oynayan Giorgi Cheishvili karşılaşmada öne çıkan isimler oldu.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler >