Sosyal Medya:

Haberler

Türkiye’nin İlk Resmi NCAA Seçmeleri İstanbul’da Başlıyor

Düzenlediği elit organizasyonlar ile spor dünyasında ses getiren Uluslararası Basketbol Akademi, Amerikan Kolej Sporları Birliği NCAA ortaklığı ile ilk kez geçen sene düzenlediği Avrupa’nın tek resmi kolej basketbolu seçmelerinin 2.’sini, 16-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da başlatıyor.

UBA International, bu sene 2. kez düzenlenecek olan, Avrupa’nın NCAA sertifikalı tek resmi kolej organizasyonu NCAA Showcase ile 16-19 yaş arasındaki yerli ve yabancı genç yeteneklere, Amerika Birleşik Devletleri’nde spor bursu kazanma imkanı sunarak, yine bir ilkin altına imzasını atıyor.

Bu sene 16-17 Nisan’da İstanbul FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü Dr. Özge Sezerman Spor Salonu’nda ve 6-10 Temmuz tarihlerinde İzmir Işıkkent Spor Salonu’nda düzenlenecek olan seçmeler, Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli basketbol organizasyonlarından biri olan NCAA’de mücadele eden elit takımların koçları ve temsilcilerinin ilgisini Türkiye’ye çekerek, yetenekli gençleri mercek altına almalarını sağlıyor. Organizasyonda yer alma hakkı elde eden tüm sporcuların rapor ve değerlendirmelerinin NCAA veri tabanında kayıt altına alınacağı NCAA Showcase seçmeleri ayrıca, yazın A.B.D.’de düzenlenecek olan NCAA turnuvasına da doğrudan katılma ayrıcalığı sunuyor.

Gençlerin hem eğitim hem de spor yaşamlarına olumlu yönde dokunup, onlara yepyeni bir hayat imkanı sunan UBA International’ın, ilk kez geçen sene 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da düzenlendiği organizasyona; başta Türkiye olmak üzere, Ukrayna, İspanya, Sırbistan, Karadağ, Rusya gibi ülkelerden tam 160 sporcu dahil olmuş ve içlerinden 22 başarılı sporcu, Amerika’da tam burs kazanmıştı.

Bu sene erkekler ve kadınlarda toplamda 800 kişilik devasa bir kontenjan ile düzenlenecek olan NCAA Showcase için, elit Amerikan üniversite yetkilileri başta olmak üzere yaklaşık 25 adet NCAA takım gözlemcisinin, genç sporcuların hayatına dokunmak adına İstanbul’da bir araya gelmesi bekleniyor. NCAA Showcase organizasyonunda NCAA’in elit antrenörlerinin yanı sıra, üniversite yetenek avcıları ve Avrupa’nın farklı yerlerinden değerlendirme uzmanları da yer alacak.

UBA International yetenek avcısı ağı, idealist sporcuları www.ubainternational.com.tr/sc adresi üzerinden bu seçmelere başvuru yapmaya davet ediyor! Başvurular, özel UBA International jürisi tarafından değerlendirilecek ve yetenekli gençlerin Amerika Birleşik Devletleri rüyası gerçek olacak.

Program, önemli bilgiler ve başvuru süreci için www.ubainternational.com.tr adresinden web sitemizi ziyaret edebilir, ya da Genel Koordinatör Orçun Topçu (info@ubainternational.eu, 0544 358 47 28) ile temasa geçerek daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Rasimpaşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Recaizade Sokak, Numara 1/1, Kadıköy 34710, İstanbul

Web: ubainternational.com.tr

E-Mail: orcun.topcu@ubainternational.com.tr

Telefon: 0 533 387 50 62

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler