Connect with us

Turgay Zeytingöz: Altyapıda Güzel Şeyler Oluyor

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Gün Ortası programında açıklamalarda bulundu.


Yeni sezon yapılanması ile ilgili önemli detaylar veren Turgay Zeytingöz ayrıca altyapıda yaptıkları çalışmalar hakkında da konuştu.

“ALTYAPIDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

“Yine geçen sezonun başından beri bu yönde çok hummalı bir çalışmamız var. Bu konuda Erden Bey’in çok ciddi vizyonu ve isteği var. Altyapıya geçen sezonun başında beri gerçekten fazlasıyla önem ve fazlasıyla değer veriyoruz. Şu ana kadar bir pilot takım kurduk. A takım altına bir basamak olarak düşündük. Onun dışında geçen sezondan başlayarak çok ciddi bir Türkiye içinde tarama yaparak önemli yetenekleri kazandırdık. Bunların neticesinde bu sene A takım çalışmalarımıza dört altyapı oyuncumuzla başlayacağız. Bu sayının giderek artması yönünde bütün çalışmalarımız. İnşallah bu sayı giderek artacak ve yakın zamanda belki de Galatasaray takımının ana kadrosu, altyapıdan oluşacak. Milli takımlara daha fazla oyuncu vereceğiz. Şu anda milli takımlarda her kademede bir oyuncumuz var. Bunun sayısını artırmak öncelikli hedefimiz. Altyapıda Galatasaray’da güzel şeyler oluyor. İnşallah yakın zamanda bunun meyvelerini almaya başlayacağız diye umuyorum.

“Onun dışında geçen seneki takım kadrosundan devam eden genç oyuncularımız var. Egetan Yıldızoğlu. Şu anda U18 Milli Takımı’yla beraber. İzmir’de Avrupa Şampiyonası oynuyor. Önümüzdeki sene onun da katkı vereceğini düşünüyoruz. Kurguyu ona göre hazırladık. Acar Şen U20 Milli Takımı’nda iyi performans gösterdi. Avrupa Şampiyonası’nda bizimle beraber olacak. Onun dışında on tane yeni transferimiz var.”

Kaynak: galatasaray.org

Daha Fazla Haber