Sosyal Medya:

Haberler

Trabzonspor altyapısı hareketlendi

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Trabzonspor Medical Park son dönemde altyapı çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

İşte basketfaul.com’da yer alan haber;

Görünen o ki, Türkoğlu Federasyonu altyapıda bir hamle başlatırken kulüpleri de bu konuda biraz zorlayacak ve Anadolu’nun da bu işin içinde olmasını isteyecek, sadece İstanbul’da değil başka illerde de oyuncuların gelişimi için önlemler alacak. Biz de zaman zaman kulüplerin altyapılarının ne durumda olduğu konusunu işleyeceğiz.

Bugünkü konuğumuz Trabzonspor Altyapı İdari Koordinatörü Engin Kamber… İşte Kamber’in ağzından Trabzonspor altyapısı…

* 2013-2014 sezonunda Abiş Hopikoğlu’nun başkan olmasıyla beraber Alt Yapıdan sorumlu yönetim kurulu üyelerimiz Derya Günal ve Serdağ Çakıroğlu’nun çalışmalarıyla Genel Menajerliğe görevini üstlenen Nihat Mala Trabzonspor Basketbol Kulübü alt yapısını güçlendirmek adına çok önemli hamleler yaptı.

* Sırp antrenör Milan Kotarac’ı göreve getiren bordo-mavili yönetim, beni (Engin Kanber) ise Alt yapı idari koordinatörlük koltuğuna oturtarak alt yapı organizasyonun çalışmalarına başlamıştır.

* İlk yılımızda altyapı nezdinde hatırı sayılır bir bütçe ayrılarak (600 bin TL) ülke genelinden oyuncularla birlikte Genç, Yıldız, Küçük, Minik ve Spor okullarımızı kurarak çalışmalarımıza başladık.

* Genç takımımız 96 jenerasyonu ile beraber büyük bir başarı ile Türkiye Şampiyonasına katılım başarısı göstermiş olup şuanda A takımımızda yer alan Mustafa Baştürk’ün takımımıza katılımını sağladık.

* Yıldız ve Küçük takımımız ile de Anadolu Şampiyonasında oynama başarısı gösterilmiştir. Minik Takımımız ise Trabzon şampiyonu olup Minikler Şenliğine katılmıştır.

* İkinci yılımızda önemli bir hamle yaparak Özel Ata Eğitim Kurumlarıyla “ Eğitim Sponsorluğu” yapılarak, sporcularımıza ücretsiz (yatılı, yemekli) eğitim imkanı sunulmuştur.

* Daha önceki özel yurtta kalan sporcularımızın Trabzonspor A.Ş. ye ait Kadir Özcan tesislerinde konaklamaları sağlanmıştır. Ve aynı yıl alt yapımıza yeni bir servis aracı kazandırılarak oyuncuların ulaşım sorunu da giderilmiş oldu.

* 99 jenerasyonu ile beraber Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Aynı jenerasyondan 99 doğumlu Yusuf Necip Seçen’i A takıma kazandırdık. Yine 99 doğumlu Kaan Konak ile 98 doğumlu Ogün Cüre’yi A takıma kazandırdık. Aynı yıl oyuncularımızın Gelişimini sağlamak adına Erkekler Bölgesel Basketbol Ligine katıldık. EBBL, A takıma çıkan oyuncularımızın için önemli katkılar sağladı.

* Üçüncü yılımızda Milan Kotarac’tan boşalan koltuğa İstanbul’dan Sabri Aşçı getirildi fakat kısa süren çalışmalardan sonra Sabri Aşçı ile yollar ayrıldı. Doğa Okulları ile Dünya Şampiyonu olan Bekir Erdal Erdinç göreve getirildi. Bu dönemde 98 jenerasyonu ile birlikte Genç takımımız Türkiye Şampiyonasında oynama başarısı gösterildi. Gelişim ligi takımımız ise Bölgesel ligde son 16’ya kalmıştır.

* 2016-2017 sezonuna Erdal Erdinç’in görevden ayrılmasının ardından kulübümüz Trabzon’daki kendi sporcularımız olan Trabzonlu BESYO mezunu antrenörlerle birlikte devam kararı almıştır.

* Sezon içerisinde sporcularımızdan 2001 doğumlu Yiğit Özkan U-16 Milli Takım Aday kadrosuna dahil edildi. Yiğit Özkan, milli takım aday kadrosuna katılan ilk Trabzonlu sporcu oldu. 2016-2017 sezonunda; Bölgesel ligde mücadele eden Gelişim takımımız devam eden 2. tur maçlarını oynama başarısı göstermektedirler.

* Gelişim ligi takımımız çoğunluğu 1999-2000 doğumlu U-18 takımı sporcularından oluşmaktadır. U-18 ve U-16 takımlarımız Mayıs ayında oynanacak olan A seviyesi Türkiye Şampiyonası’na katılma şansı elde etmiştir.

Kaynak: basketfaul.com

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler