Sosyal Medya:

Haberler

Tecrübe ve Sorumluluk: Dostluk Spor

Basketbol Okulu Rehberi’nde yer alan kulüplerin tanıtımına bugün Türk sporunda oldukça önemli bir yeri olan Dostluk Spor ile devam ediyoruz.

1973 yılında Türkiye’nin ilk kadın futbol takımı olarak kurulan Dostluk Spor, 1999 yılından itibaren ise aralarında basketbolun da bulunduğu birçok branşta faaliyetler gerçekleştirmeye başladı.dostlukspor

Yönetim mekanizmasında barındırdığı önemli spor hayatı olarak önemli geçmişi olan yöneticileri ve antrenörleriyle alt yapıya her zaman büyük önem veren Dostluk Spor bünyesinden çıkardığı çeşitli branşlardaki milli oyuncularla adından sıkça söz ettirmiştir.dostlukspor3

Dostluk Spor Kulübü ayrıca sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ile fark yaratan ve toplumsal konularda başarılı pek çok projeye imzasını atmış bir kulüp olarak da öne çıkıyor. Son olarak geçtiğimiz ay Serebral Palsi hastası çocukların hayata tutunması için çalışmalarda bulunan Bir Can Bin Umut Derneği’ne destek olmaya başlamışlardı.

Başkanlığını Mahmut Güngör’ün yaptığı takım çalışmalarını ise Bakırköy İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor. “Dostluk kazansın” sloganıyla yola devam eden kulüp, altyapılarda Yıldız Kız, Genç Kız, Genç Erkek, Yıldız Erkek, Küçük Erkek gibi seviyelerde mücadele ediyor.

DOSTLUK SPOR KULÜBÜ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLER BASKETBOL OKULU REHBERİMİZDE

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler