Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

#TBFU16’da yarı final heyecanı | Türkiye U16’nın rakibi Sırbistan

Samsun’da düzenlenen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda heyecan bir günlük aranın ardından yarı final ve klasman maçlarıyla devam edecek.

A Grubunu yenilgisiz lider tamamlayan Litvanya, B Grubu ikincisi Arjantin ile eşleşirken, Türkiye U16 yarı finalde Sırbistan ile mücadele edecek. Bu karşılaşmalar TBF TV’den naklen ekranlara gelecek.

SIRBİSTAN GRUP MAÇLARINDA RAKİP TANIMADI

Sırbistan turnuvada B Grubunda yer alırken, Fransa maçı dışında oynadığı tüm karşılaşmalarda rakiplerine önemli bir üstünlük sağladı. Maç başına 76.8 sayı ortalamasıyla oynayan Sırplar potasında ise ortalama 55.8 sayı gördü. Millilerimiz ise gruplarda rakip potalara ortalama 65.4 sayı atarken, 61.4 sayı yedi.

Sırbistan ilk beş maçta 54.4 ribaund ortalaması yakalarken, Ay Yıldızlılar maç başına 43 ribaund almayı başardı. Rakibimiz serbest atışlarda %71.6 ortalama ile oynarken, bizim bu alandaki ortalamamız %54.1 olarak göze çarpıyor.

PECARSKI VE PETRUSEV TAKIMI SIRTLIYOR

Sırbistan en önemli yıldızı hiç kuşkusuz Marko Pecarski. KK Mega Leks forması giyen 2000 doğumlu sporcu geçtiğimiz yaz U16 Avrupa Şampiyonası’nın yanı sıra Aralık ayındaki Adidas Next Generation turnuvasındaki performansıyla da ne kadar önemli bir yetenek olduğunu göstermişti.

Grup maçlarında 26 sayı 13.8 ribaund ortalaması yakalayan Marko Pecarski tüm karşılaşmalarda rakiplerine üstünlük kurmayı başardı. Takımımızın da fiziksel anlamda üst düzeyde olmadığını düşünürsek Pecarski’yi savunma konusunda işimiz oldukça zor olacak.

Bir diğer pota altı oyuncusu Filip Petrusev de sergilediği performansla Pecarski’ye en büyük desteği veren isim oldu. 2.05 m boyundaki Petrusev ilk 5 maçta 16.2 sayı 8.8 ribaund ortalamaları ile mücadele etti.

pecarskipetrusev

TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda 5 Şubat Cuma günü oynanacak eşleşmeler şu şekilde:

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu

Saat A Takımı B Takımı
13:15 Fransa vs Almanya 5.-8’lik
15:30 Türkiye U15 vs Letonya 5.-8’lik
17:45 Litvanya vs Arjantin Yarı Final
20:00 Sırbistan vs Türkiye U16 Yarı Final


Atatürk Spor Salonu

Saat A Takımı B Takımı
13:15 Bulgaristan vs Ukrayna 9.-12’lik
15:30 Karadağ vs Slovenya 9.-12’lik

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar